Ürün Teknoloji 31 EKİM 2010 / 18:00

Küçük işletmelere kapsamlı güvenlik

ZyXEL, küçük işletmelerin ağ güvenliğini sağlayacak yeni nesil ZyWALL USG 50 Ağ Güvenlik Çözümü’nü duyurdu. Kurumsal ağları internet bağlantısı ve yerel ağ üzerinden gelebilecek iç ve dış saldırıya karşı koruyan ZyWALL USG (Birleşik Güvenlik Ağ Geçidi) çözümleri, küçük işletmeleri hedefliyor.
ZyXEL’in yenilenen üçüncü nesil USG güvenlik serisinin bir parçası olan USG 50 Birleşik Tehdit Yönetimi cihazı, 10 kişiye kadar kullanıcıyı destekliyor. ZyWALL USG 50, Durum Bazlı Paket Denetleme (SPI) güvenlik duvarı, antivirüs programı, Atak Tespit ve Önleme (IDP), içerik filtreleme, anti spam ve Sanal Özel Ağ (VPN) özelliklerini tek bir kutuda biraraya getiriyor.
ZyWALL USG çözümleri, güvenlik konusunda küçük ölçekli işletmeleri büyük şirketlerin sahip olduğu olanaklara kavuşturmayı hedefliyor. Yüksek maliyetli yatırımlar yapma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. ZyWALL USG 50’nin etkin trafik akış kontrolü özelliği sayesinde ağlar virüs, solucan, truva atı, casus yazılım, bilgi hırsızlığı saldırıları ve diğer internet tehditlerinden korunmuş oluyor. Bunun yanında ICSA güvenlik duvarı sertifikasına sahip USG 50, ağı dışarıdan gelen saldırılara karşı savunurken, ICSA sertifikalı IPSec özelliğiyle de güvenli uzaktan erişimin tadını çıkarmanızı sağlıyor. Uç Nokta Güvenliği (EPS) özelliği ise ağa bağlı bilgisayarlarda antivirüs yazılımı denetimini yaparak, güvenlik açığı olmamasını sağlıyor.
ZyWALL USG 50, WAN ve 3G yedekleme
özelliğiyle küçük ölçekli ofislere kesintisiz internet erişimi de sağlıyor. Çoklu WAN portu desteğinin yanında, USB yuvasına sahip olan cihaz, böylece kablolu internet bağlantısında oluşan kesintiler sırasında otomatik olarak 3G ile internete bağlanarak bilgi kayıpları ve başka zararların oluşmasının da önüne geçmiş oluyor.

Bilgi için: www.zyxel.com.tr
ETİKETLER : Sayı:794

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics