Ürün Teknoloji 09 EYLÜL 2017 / 18:34

Kuryeler için minimum risk

UPS;  eğitim içeriğini geliştirirken, sürüş deneyimini canlı bir şekilde simüle eden sanal gerçeklik (VR) gözlüklerini kullanarak yoldaki olası tehlikeleri tespit etmek amacıyla öğrenim aşamasındaki kuryelere eğitim vermeye de başlayacak. Şirket, söz konusu VR eğitimini Eylül ayında, 9 UPS Integrad eğitim tesisinde başlattı. Sürücü güvenliği eğitimi için sanal gerçekliğin kullanılması, UPS'nin hareket halindeki çalışanlarını ve hizmet verdiği toplulukları koruma hedefini ortaya koyuyor. UPS'in BT uzmanları, kullanıcıların HTC Vive’da olduğu gibi VR gözlükleriyle görebileceği ve işitebileceği VR eğitim modülleri yarattı. Modülleri kullanan öğrenciler; yayalar, park etmiş araçlar ve karşı yönden gelen trafik akışı gibi potansiyel yol tehlikelerini sözlü olarak tespit etmek durumunda. Gözlüğün içindeki 360 derecelik görünüm, en ince ayrıntılara kadar son derece gerçekçi.
UPS, Integrad tesislerinde yol tehlikeleri hakkında eğitim verirken, VR eğitim modülleri, kullanılmakta olan dokunmatik ekranlı cihazların yerini alacak. VR eğitimi şimdilik yalnızca paket teslimatı yapan kuryelere verilecek. Ancak şirket, sürücülerine eğitim vermek ve operasyon genelinde diğer görevleri yerine getirmek için VR ve Artırılmış Gerçekliği (AR) araştırmaya da devam ediyor.
UPS halen ABD'deki 8 ve Avrupa'daki 2 Integrad tesisinde faaliyet gösteriyor. Bu yıl yeni bir ABD tesisinin açılması da planlanıyor. Söz konusu UPS Integrad tesisleri, öğrencilere teslimat araçlarını kullanmanın ve paket teslimatının temellerini pratik deneyim yaklaşımıyla öğretiyor. Öğrenciler, açık alanda gerçek sokakları ile kaldırımları ve simüle edilmiş teslimat ile teslim alma merkezleri bulunan yapay bir şehirde UPS teslimat kamyonlarını kullanarak pratik yapıyor.
 
ETİKETLER : 1137 UPS

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics