Ürün Teknoloji 01 OCAK 2011 / 18:00

Lego bir oyuncaktan fazlasına dönüşüyor

DS Solidworks, yeni ve ücretsiz eğitim programları sayesinde çocukların mühendisliğe ilk adımı atmalarını sağlıyor.
DS SolidWorks, eğlendirirken öğreten Lego’ların hayat boyu sürecek bir tutkunun başlangıcına dönüşmesine olanak tanıyan yeni bir çözüme imza attığını açıkladı. SolidWorks, bilgisayar destekli tasarım uygulaması üzerinde Lego arabaların ve karmaşık robotların yapımına olanak tanıyan iki yeni ücretsiz adım adım ders programı sayesinde, çocukların mühendisliğe ilk adımı atmalarına yardımcı oluyor.
DS SolidWorks’ün ücretsiz olarak sunduğu Lego ve robot hazırlama derslerine http://bit.ly/solidworkslego adresinden ulaşmak mümkün. Kullanıcılar her adımı net bir şekilde adım adım açıklayan bu dersleri kişisel kullanım için bilgisayarlarına da yükleyebiliyor. Toplam 12 adet olan dersler arasında videolar ve parça modelleri de yer alıyor.
Farklı projelerin yer aldığı derslerin zorluğu ilkokul seviyesinden liseye kadar uzanıyor. Son derece açık ve anlaşılır bir dille anlatılan projeler, daha önce SolidWorks ile tanışmayan kullanıcılar tarafından da rahatlıkla gerçekleştirilebiliyor. Dersler aşamalı olarak zorlaşırken, öğrenciler simulasyon gibi SolidWorks özellikleri içerisine yedirilmiş yüksek matematik ve fizik prensipleriyle tanışıyor. Öğrenciler fizik ve mühendisliğin temellerini öğrendikçe, SolidWorks yetenekleri de buna paralel olarak gelişiyor.
SolidWorks’ün Türkiye Bölge Yöneticisi Murat Tüzüm uygulamaya dair şunları söyledi: “Çocukların küçük yaşlarda fizik ve matematiğin temel prensipleriyle tanışması onların ileride bu alanla olan ilişkilerini de belirliyor. İlkokul seviyesinde basitçe yaratılan küçük tasarımlar, lisede robot, teknolojik bir buluş üretme gibi daha karmaşık becerilere dönüşüyor. SolidWorks olarak geleceğin mühendislerinin yetişmesinde eğitimin ne derece önemli olduğunun farkındayız. Onları bu yolda adım atmaya teşvik etmek, bunu yaparken de onlara çevre bilinci aşılamak temel sorumluluğumuz. Çünkü dünya bugünün çocukları tarafından şekillendirilecek.”
ETİKETLER : Sayı:802

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics