Ürün Teknoloji 15 OCAK 2012 / 15:48

Lenovo’nun melez bilgisayarı: Yoga

Günün sorusuna kimse net bir cevap veremiyor. İnternette sörf yapmak ve çokluortam içerikleri görüntülemek için tablet bilgisayarlar çok daha kolay kullanılabilir ve eğlenceli bir çözüm sunarken, dizüstü bilgisayarlara hâlâ birçok konuda ihtiyaç duyduğumuzu biliyoruz. Lenovo’nun Windows 8 işletim sistemli modeli IdeaPad Yoga, 360 derece döndürülebilen dokunmatik ekranıyla, hem ultrabook hem de tablet olarak kullanılabiliyor.
IdeaPad serisinin en yeni ürünlerinden biri olan Yoga, 13,3 inçlik LCD ekranıyla hem iş hem de eğlence amaçlı kullanımda ideal ölçüleri yakalarken 1,47 kilogramlık ağırlığıyla da taşınabilirlikten fedakârlık yapmıyor. 360 derece yatay olarak döndürülebilen ekran tasarımı sayesinde kullanıcının isteğine göre, ultrabook ya da tablet şeklini alan bilgisayar tasarımının yanı sıra yüksek performansı ve dayanıklılığıyla da rakipleri geride bırakıyor.

Sadece 16,9 mm kalınlığında
Kalınlığıyla ultrabook standartlarını yakalayan ürün, Intel Core ailesinin en güçlü mobil işlemcilerini barındırıyor ve 8 GB bellek ile bu işlemcilerin performansını en üst seviyeye ulaştırıyor. Sabit disk gibi mekanik depolama çözümlerinden sizi kurtaran Yoga, 256 GB kapasitesinde bir SSD (Solid State Drive) ile hem pil ile çalışma süresi hem de taşınabilirlik anlamında katkı sağlıyor. IdeaPad Yoga, ultrabook şeklindeyken Windows 8 işletim sisteminin standart arayüzünü sunarken, tablet konumuna geçtiğinde Metro arayüzünü ekrana getiriyor. Bu sayede ultrabook iken dizüstü bilgisayar kullanımının konforunu yaşatırken tablet olduğunda dokunmatik ekranın tüm performansını kullanabilmenizi sağlıyor. Verilen bilgiye göre cihaz tam şarj edildiğinde 8 saat boyunca şebeke geriliminden uzak bir kullanım sunuyor. Yoga’nın fiyatı henüz belli değil.
ETİKETLER : Sayı:854

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics