Ürün Teknoloji 10 HAZİRAN 2012 / 14:44

Lenovo liderliği istiyor

Lenovo, elde ettiği yüzde 12,9’luk seviyedeki pazar payı ile Mart 2012’de sona eren dördüncü çeyreği dünyanın en büyük ikinci kişisel bilgisayar üreticisi olarak kapattı. Şirket, hem mevcut pazarlarda hem de yeni pazarlarda hayata geçirdiği yeni stratejileri ile tüm coğrafya ve farklı müşteri segmentlerinde hızla büyümeye devam ediyor.
Lenovo, PC pazarındaki birincilik hedefi doğrultusunda tüm dünyadaki yapılanmasını ve stratejilerini de gözden geçirerek coğrafi verimlilik, maliyet tasarrufu ve müşteri değeri çerçevesinde, dört yeni bölge oluşturdu. Türkiye’nin Rusya’ya bağlı olduğu yeni oluşuma göre oluşturulan yeni bölgeler; Çin, Avrupa/Ortadoğu/Afrika (EMEA), Kuzey Amerika
ve Asya Pasifik/Latin Amerika (APLA) oldu. Yeni organizasyon yapısı ile Lenovo’nun başarısındaki sürekliliğin müşterilerine mümkün olduğunca yakın olabilmesi ile bağlantılı olduğu gerçeğinden hareketle oluşturuldu ve şirketin dünya genelindeki stratejisini ileriye taşımak için en güçlü pozisyonda kalmasını sağlamasına yardımcı olacak.
Dünyada yüzde 14 pazar payına ulaşan Lenovo, aynı başarıyı Türkiye’de de sürdürmek için yeniden yapılanıyor. Lenovo Türkiye Genel Müdürü Gülfem Çakmakçı “Lenovo’nun dünya çapındaki başarılı konumunu Türkiye’de de sürdürmek için yeniden yapılanıyoruz, 2012 yılında pazar büyümesinin üstünde büyümeyi hedefliyoruz
Türk tüketicisinin ihtiyaç ve beklentilerine yönelik olarak iş modelimizi yeniden yapılandırmaya başladık. Özel eğitimli satış ekibimiz KOBİ’lerin maliyetlerini verimli kılacak çözümler üreterek, yenilikçi satış stratejileri ile sahada aktif olarak çalışıyor. Geniş ürün portföyümüz, perakende zincirlerimiz, bayi kanalımız ve güvenilir servis altyapımız ile ülkemizin her noktasına ulaştırmayı hedefliyoruz” dedi.
ETİKETLER : Sayı:875

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics