Ürün Teknoloji 23 ŞUBAT 2015 / 06:58

Lenovo ThinkPad 8 ile büyük oynuyor

Lenovo, Windows 8 işletimli ThinkPad 8 ile tablet alanındaki en başarılı çalışmalarından birine imza attı. Boyutlarına göre sunduğu yüksek çözünürlük ve alüminyum kaplamasıyla dikkat çeken cihaz, iPad Retina’ya rakip gösterilmesini boşa çıkarmıyor.

Lenovo’nun tasarımında alüminyum malzemelerden yararlandığı ThinkPad’in ilk etapta fiziksel özelliklere değinmek gerekiyor. 8.3 inç ekrana sahip tablet, en kalın noktasında 8.8 mm’ye ulaşıyor. Bu bakımdan kullanıcılarına oldukça ergonomik bir yapı sunan ThinkPad 8, bununla birlikte 440 gram ağırlıkla taşınırken büyük bir yük oluşturmuyor. Sağ panelinde ses açma-kapama düğmesi, USB 3.0 desteği ve açılış düğmesi bulunduran tablet, sol panelinde de USB girişi, SIM girişi ve MicroSD desteği bulunduruyor. Alt kısmında ise kulaklık girişi sunan tablet, sade tasarımını alüminyum kaplamasıyla pekiştiriyor. Alüminyum malzeme cihazın ağırlığını bir nebze artırsa da, kullanıcıda “bu tablet sağlam” hissiyatı uyandırmayı başarıyor.

Yüksek çözünürlük

8,3 inç IPS LCD ekrana sahip ThinkPad 8, bu ekranı yüksek çözünürlükle destekliyor. Kullanıcılarına 1920 x 1200 piksel Full HD çözünürlük değeri sunan tablet, bu ekranla sunulan çözünürlük bir arada değerlendirildiğinde türünün en başarılı örnekleri arasında yerini almayı başarıyor. Windows 8.1 Pro işletim sistemine sahip cihaz, sahip olduğu ekran çözünürlüğü ile oldukça başarılı bir Windows işletim sistemi deneyimi sunuyor.

Ön panelinde 2 megapiksel, arka panelinde ise 8 megapiksellik bir kameraya sahip ThinkPad 8, genellikle 5 megapiksellik kamera sunan tablet ekosisteminde fark yaratmayı başarıyor. 8 megapiksellik kamerasını flaşla destekleyen Lenovo, USB 3.0 desteği ile monitöre de bağlanabiliyor. Bu sayede çekilen fotoğrafları çok geniş ekranlarda daha hızlı bir şekilde mümkün hale geliyor.

Teknik özellikler

32/64 ve 128 GB depolama seçenekleriyle piyasada sürülen Lenovo ThinkPad 8, 1,46 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Intel Atom Z3770 işlemciye sahip. 2 GB hafızaya sahip tablet, Wi-Fi, 3G/4G bağlantı, USB 2 ve 3 bağlantı, çift hoparlör ve çift mikrofon gibi özelliklerle donatılmış. Kullanımına göre 8 saate kadar dayanabilen bir bataryaya sahip cihazın, bu özelliğinin biraz daha geliştirebileceği söylemek gerek.

Lenovo ThinkPad 8, kaliteli alüminyum malzemesi ve oldukça kullanışlı olan ergonomik yapısıyla dikkat çeken bir tablet. Verimli fiziksel özelliklerini, pekiştirdiği teknik özellikleriyle denemeye değer bir cihaz olarak öne çıkıyor. ThinkPad 8, ABD’de 399 dolar satış fiyatına sahip. Cihazın Türkiye’deki satış fiyatı ise 1700 ile 1800 lira arasında farklılıklar gösteriyor.
ETİKETLER : 1010

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics