Ürün Teknoloji 22 EYLÜL 2014 / 14:29

Lenovo, ThinkPad X1 Carbon’u yeniledi

Lenovo’nun dördüncü nesil işlemci, daha fazla çözünürlük, dokunmatik ekran ve Windows 8.1 Pro işletim sistemi ile donattığı yeni ThinkPad X1 Carbon, karbon fiber ve magnezyumla tasarlanmış şık görümü ve yüksek performansı ile dikkat çekiyor.

10 parmak dokunuşa sahip olan X1 Carbon’u çeşitli el hareketleri ve sesle yönetmek mümkün. 2560 x 1440 çözünürlüğe sahip olan 14 inçlik ekranıyla X1 Carbon, şık tasarımının yanında askeri seviyede testlerden geçerek sağlamlığını ispatlamış. Yere düşme, yüksek sıcaklık, su dökülmesi, nem, toz ve titreşim gibi farklı koşullara karşı 8 farklı testten geçirilmiş. Güvenlik için ayrıca üzerinde parmak izi okuyucusu da bulunuyor. 17,72 mm kalınlığa sahip olan X1 Carbon’un ağırlığı ise1,28 kg’den başlıyor.

Cihazın teknik özelliklerine baktığımızda ise üzerinde Intel’in dördüncü nesil 1.50 GHz i7 işlemcisi bulunuyor. Çift çekirdeğe sahip olan bu işlemci sayesinde X1 Carbon, yüksek performans sunuyor. 8 GB belleğe sahip olan cihazın üzerinde 256GB’lik SSD bulunuyor. Gelişmiş bir soğutma sistemine sahip olan X1 Carbon’un pil ömrü de oldukça iyi. Denemelerimizde cihazı tam şarj ettikten sonra 8 saatin üzerinde kullanabildik.  Bu arada cihazı sesle ya da el hareketleriyle yönetebiliyorsunuz. Cihazın kamerasına yapacağınız el hareketleriyle çeşitli fonksiyonları çalıştırabiliyorsunuz. Ama ekrana dokunarak çalıştırmak açıkçası daha kolay ve zevkli. Bu arada Lenovo geleneğini sürdürerek Trackpoint’i klavyeye eklemeyi unutmamış.

Artıları

  • Yüksek performans

  • Şık tasarım

  • Kullanışlı klavye

  • Uzun pil ömrü

  • Yüksek kapasiteli SSD

  • Dokunmatik ekran


Eksileri

  • Bir Ultrabook’a göre biraz ağır olması


 

 
ETİKETLER : 989

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN