Ürün Teknoloji 16 MART 2018 / 16:57

Lenovo Veri Merkezi Grubu gözünü zirveye dikti

Kurulduğundan bu yana hedeflediğinin üzerinde büyüyen Lenovo Veri Merkezi Grubu’nun önümüzdeki dönemde hedefi dünyanın en büyük ilk 3 veri merkezi sağlayan üreticisinden biri olmak. Lenovo, diğer yandan veri merkezi tarafında müşteri memnuniyeti ve güvenilirliği konusundaki liderliğini de sürdürerek geleceğe taşımayı hedefliyor.

Teknoloji devi Lenovo yeni oluşturulan ve önemli bir büyüme hedefi koyduğu Data Center (Veri Merkezi) Grubu’na dair gelişmeleri ve hedeflerini düzenlenen basın buluşmasında paylaştı.

Toplantıda konuşan Lenovo Türkiye DCG (Data Center Group) Ülke Müdürü Burç San, Lenovo'nun dönüşümü kapsamında Üç Dalga Stratejisi ile ilerleyişlerini sürdürdüklerini ifade etti. San, şöyle konuştu: ”İlk dalgada, kişisel bilgisayar alanında ölçek, kârlılık ve inovasyon bakımından liderliğimizi sürdürmeye odaklıyız. İkinci dalga olarak mobil ve veri merkezi iş kollarımızı büyüme motorlarına dönüştürmeye odaklandık. Eşzamanlı olarak, yeni teknolojilerin olanak sağladığı fırsatları değerlendirmek için üçüncü dalga olan "Cihaz + Bulut" ve "Altyapı + Bulut" alanlarına odaklanıyoruz. Bu stratejimiz kapsamında, Lenovo içinde yeni bir yapılanmaya gidildi ve Lenovo Data Center Group (DCG) oluşturuldu. Veri merkezi portföyümüz şu anda sunucuları, depolamayı, birleşik ve hiper-birleşik sistemleri, ağ sistemlerini, hyperscale teknolojisini, yazılımları ve hizmetleri kapsıyor.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics