Ürün Teknoloji 21 NİSAN 2014 / 08:19

Lenovo, Windows tablet seçeneklerini genişletiyor

Küçük boyutlu, performanslı  ve taşınması kolay bir Windows tablet arıyorsanız Lenovo Miix 2 tam sizin için biçilmiş kaftan.

Son aylarda bize gelen cihazlar arasında en dikkat çekici tablet açık konuşmak gerekirse Lenovo Miix 2’nin 8 inçlik sürümü oldu. İncelik, şıklık, hafiflik ve yüksek performans gibi özellikleriyle bizi oldukça etkileyen tablet bir hafta boyunca bizim misafirimiz oldu. Bizim incelediğimiz Windows 8.1 işletim sistemine sahip olan Miix 2’nin (bizim incelediğimiz) üzerinde 1.33 GHz Intel Atom Z3740 işlemci, 2GB bellek ve 32GB SSD bulunuyordu. Cihazın depolama kapasitesi microSD kartla kolaylıkla artırılabiliyor fakat SSD’ler kadar hızlı değil. İncelediğimiz süre boyunca birçok uygulama kurup kaldırmamıza rağmen tableti kullanırken herhangi bir takılma ya da donma ile karşılaşmadık. Cihazdan yüksek fiyatlı güçlü tabletlerin özelliklerini beklemek de anlamsız. Miix 2’nin en büyük hedefi internette gezinmek, film seyretmek, e-postalarını kontrol edip çeşitli dokümanlar üzerinde çalışmak isteyen kullanıcılar.
Tablet oldukça hızlı bir şekilde açılıp kapanabiliyor. Miix 2’nin bataryası ortalama bir kullanımda yaklaşık 3 saat gidiyor. Bu boyutlardaki diğer tabletlerle karşılaştırdığımızda bu süre açıkçası biraz az. Uygun fiyatı ve şıklığını göz önünde tuttuğumuzda açıkçası bu bize çok da büyük bir problem gibi gelmedi.
Eğer uygun fiyatlı, şık, performanslı ve taşıması kolay bir Windows tablet arıyorsanız Lenovo Miix 2’yi gözden mutlaka geçirin.

Lenovo Miix 2

Artıları
• Hafif olması
• Yeterli performansı
• Küçük boyutları
• Şık tasarımı
Eksileri
• Düşük pil ömrü
ETİKETLER : Sayı:968
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN