Ürün Teknoloji 06 MART 2018 / 13:05

LG, 2018 Premium TV’lerini duyurdu

LG Electronics, 2018 model OLED ve SUPER UHD televizyonlarıyla global premium TV pazarınındaki gücünü bırakmamayı taahhüt ediyor. Seul’de gerçekleştirilen tanıtım etkinliğinde LG, şirketin üst sınıf televizyon pazarındaki yerini sağlamlaştıracak ayrıcalıklı ThinQ yapay zeka (AI) teknolojisini ve gelişmiş α (Alfa) işlemcisine sahip yeni televizyonlarını tanıttı. 2017’de 1,6 milyon adet olarak gerçekleşen OLED TV satışlarının 2018’de 2,5 milyon adete çıkması bekleniyor.

LG’nin α (Alfa) 9 akıllı işlemcisiyle güçlendirilen W8, G8, E8 ve C8 OLED TV serileri ile izleyiciler, tüm açılardan gelişmiş görüntü ve çok daha gerçekçi renklere ek olarak LG OLED TV’leri rakiplerinden ayıran mükemmel siyah seviyelerini de deneyimleyebilecekler. LG’nin bu yılki televizyonları üstün görüntü kalitesi ve Dolby Atmos özelliği ile tüketicilere benzersiz bir ses ve görüntü deneyimi sunacak.

LG Yapay Zekayı Televizyona Getirdi

LG’nin 2018 yapay zeka destekli SUPER UHD ürünleri, aynı zamanda B8 serisinde de bulunan güçlü işlemci LG α (Alfa) 7 ile güçlendirildi. Nano hücre ve FALD arka ışıklandırma kombinasyonu ile LG Yapay Zeka destekli SUPER UHD TV’ler, çok daha derin siyah ve iyileştirilmiş görüntü oluşturmanın yanında, iyileştirilmiş gölge detayları ve en geniş açılardan bile görülebilen gerçek renkleri sunuyor. Yeni SUPER UHD TV’ler geliştirilmiş izleme deneyimini tamamlamak için benzersiz bir ses deneyimi sağlayan Dolby Atmos özelliğini de destekliyor.

TV setlerinde yer alan yapay zeka fonksiyonu sayesinde kullanıcılar, gelişmiş ses asistanı teknolojisinin kullanışlı özelliklerinden faydalanarak doğrudan uzaktan kumandaya konuşabiliyorlar. Bu noktada LG’nin üst düzey derin öğrenme platformu Deep ThinQ tabanı üzerinden, sesle harekete geçirilen kontrol ve bağlanırlık sağlayan Doğal Dil İşleme (NLP) sistemi devreye giriyor. LG’nin ThinQ yapay zeka destekli televizyonları, Elektronik Program Rehberi (EPG) tabanlı hizmetleri destekleyerek gerçek zamanlı bilgi sağlıyor ve istenen içeriklere sahip kanalları düzenliyor. Kullanıcılar “Bu filmin müziklerini ara” ya da “Program bittiğinde televizyonu kapat” gibi programın ismi ya da belli bir zamanlaması olmayan komutlar da verebiliyor.

LG ThinQ TV’ler akıllı ev ürünlerine de erişebiliyor

LG’nin ThinQ özelliği en yeni akıllı TV’lerde gelişmiş interaktif bir deneyim sunuyor. LG ThinQ TV’ler akıllı ev bağlantı noktası olarak çalışarak WiFi ya da Bluetooth ile TV’ye bağlanan robotik süpürgeler, klima / hava temizleyiciler, akıllı aydınlatma, akıllı ses sistemleri ve birçok diğer cihazlar gibi akıllı ev ürünlerine erişebiliyor.

Pazar lideri OLED TV’lerin sahip olduğu LG’nin üstün kaliteli α (Alfa) 9 işlemcisi ile kullanıcılar, ek geliştirmelerin de keyfine varıyor. Bölgesel Karartmasız Tam Dizilim Işıklandırma (Full-Array Local Dimming / FALD) tipindeki arkadan ışıklandırma özelliğine sahip LG Nano Cell daha derin siyah ve iyileştirilmiş renklerin yanında daha gerçek görüntü sağlayacak incelikli gölge detayları da sunuyor.

NLP özelliği ABD, Almanya, Avustralya, Brezilya, Fransa, İngiltere, İspanya, İtalya, Kanada, Kore, Meksika, Polonya, Rusya ve Türkiye olmak üzere 14 ülkede aktif olacak. Diğer bölgelerde kullanıcılar, ürünlere tanımlanmış 10 ana dil ayarından faydalanacaklar(İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Brezilya Portekizcesi, Lehçe, Korece, Rusça ve Türkçe).

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics