Ürün Teknoloji 11 MAYIS 2015 / 08:32

LG yeni amiral gemisini tanıttı

LG; New York, Londra, Paris, Singapur, Seul ve İstanbul olmak üzere altı büyük şehirde eş zamanlı olarak gerçekleştirdiği etkinliklerle yeni akıllı telefonu LG G4’ü tanıttı. Basın toplantısında LG Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Başkanı Kevin Cha, LG Türkiye Mobil İletişim Satış Bölüm Başkanı Ufuk Gürsoy ve LG Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho G4’ün tanıtımını yaptılar.

LG G4, 6 farklı renkte deri kapaktan oluşuyor ve gövdesini kaplayan kavis tasarımıyla yere düştüğünde düz tasarımlı telefonlara göre yüzde 20 daha dayanıklı. Cihaz, F1.8 diyafram aralığıyla 16 megapiksel kameraya sahip ve kamerasındaki Manuel Mod ile kullanıcıların, pozlama süresi, ISO, odaklama ve beyaz ayarı gibi parametreleri düzenlemesine imkan veriyor. Renk Spektrum sensörü teknolojisi ile nesnelerden yansıyan ışığı kızılötesi algılayıcılarla belirliyor ve gözün algıladığı şekilde fotoğrafa aktarıyor. 8 megapiksellik ön kameraya sahip olan telefonda “Çoklu Hareketle Çekim” teknolojisi de bulunuyor.

Sunumda G4’ün inovatif özelliklerini ayrıntılı bir şekilde anlatan LG Türkiye Satış Bölüm Başkanı Ufuk Gürsoy; "LG G4 ile insan doğasına çok daha uygun ve çok daha güzel bir akıllı telefon yaratmayı amaçladık. LG G4 0.6 saniyede kamerasını aktif hale getirebiliyor. Ayrıca F1.8 diyafram aralığı ile LG G4 ilk defa DSLR fotoğraf makineleriyle yarışır hale geliyor. Akıllı telefonun IPS Quantum ekranının sunduğu renklerle artık anılarınızı tam da oldukları gibi hatırlayacaksınız” şeklinde konuştu.

LG Display’in yeni 5.5-inç’lik IPS Quantum Display ekranının kullanıldığı ilk telefon olan G4, renk üretiminde yüzde 20, parlaklıkta yüzde 25 ve kontrastta ise yüzde 50 daha yüksek bir performans sunuyor. Quad HD ekrana sahip olan LG G4 kullanıcılarına, dokunmatik hassasiyet ve  iyi bir renk üretimi vadediyor. Cihaz, Google ile olan iş ortaklığı sayesinde Google Office yüklü olarak kullanıcılara sunuluyor. Aynı zamanda kullanıcılar 100 GB’lık Google Drive depolama alanına iki yıl boyunca ücretsiz sahip olabiliyorlar.

 
ETİKETLER : 1021

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics