Ürün Teknoloji 16 MART 2016 / 11:50

LiquidVR destekli AMD Radeon Pro Duo grafik kartı ve Crytek işbirliği

AMD sanal gerçeklik (VR) içeriği oluşturup tüketebilen dünyanın en güçlü VR platformunu tanıttı. GPUOpen girişiminin parçası AMD LiquidVR yazılım geliştirici kiti destekli, çift grafik yongasına sahip Radeon Pro Duo grafik kartı; eğlenceden eğitime, gazeteciliğe, tıp ve sinemaya kadar sanal gerçeklik (VR) içeriği oluşturulmasına ilişkin neredeyse tüm alanlara yönelik bir platform olarak dikkat çekiyor. 16 teraflop gücünde şaşırtıcı bir hesaplama performansı sağlayan Radeon Pro Duo, bir sanal gerçeklik (VR) geliştiricisinin ihtiyaç duyacağı tüm alanlar için eksiksiz bir çözüm sunuyor. AMD Radeon Pro Duo grafik kartının 2016 yılının ikinci çeyreğinin başlarında bin 499 dolar etiket ile pazara sunulması planlanıyor.
AMD ayrıca dünyanın en büyük oyun geliştiricilerinden Crytek ile birlikte üniversitelerde sanal gerçeklik laboratuvarları kuracağını da açıkladı. Crytek; VR First girişimi kapsamında üniversitelere geliştiricilere, öğrencilere ve araştırmacılara yönelik kullanıma hazır bir VR çözümü sunduğu özel VR laboratuvarları kurulmasına yardımcı olacak. Yeni laboratuvarlar, içerik oluşturulması ve tüketilmesi arasında köprü kuran ve 16 teraflop değerinde bir işlem gücü ile dünyanın en hızlı sanal gerçeklik (VR) içeriği oluşturma platformu olan LiquidVR SDK özelliğine sahip AMD Radeon Pro Duo grafik kartlarıyla donatılacak. Oculus Rift ve HTC Vive’in de aralarında bulunduğu kaska takılan çoklu ekranlarla uyumlu olacak şekilde tasarlanan AMD Radeon Pro Duo kartları, sanal gerçekliğin (VR) dünya çapında gelişmesine yönelik altyapının temellerinin atılmasında önemli rol oynayacak. İstanbul’da Bahçeşehir Üniversitesi’nde kurulan ilk VR First laboratuvarı bu yıl Ocak ayında hizmete girmişti.       
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN