Ürün Teknoloji 01 ARALIK 2014 / 10:09

Lukoil’de yakıt alışverişi tek tıkla gerçekleşiyor

MasterCard’ın ödeme sistemi sağlayıcısı ve Turpak’ın teknik altyapı sağlayıcısı olarak Lukoil ile geliştirdiği projesi ile yakıt alışverişlerinde tek tıkla ödeme devri başlıyor.

Dünyada ilk kez Türkiye’de hayata geçirilen ve Lukoil akaryakıt istasyonlarında geçerli olan sistem, araç içinden çıkmadan, Lukoil Mobil akıllı telefon uygulamasıyla yakıt alışverişini tek tıkla tamamlamayı sağlıyor.

Lukoil müşterileri, Apple App Store ve Google Play Store üzerinden ücretsiz indirilebilen Lukoil Mobil uygulamasını akıllı telefonlarına yükleyebiliyor. Araçlarının plaka numarasını ve kredi kartı ve varsa sadakat kartı bilgilerini bir kere uygulamaya kaydetmeleri yeterli oluyor. Dolum tamamlandığında müşterinin akıllı telefonuna yakıt tipi, miktarı ve fiyatı bildiriliyor. Ardından müşteri Lukoil Mobil uygulaması üzerinden tek tıkla işlemi onayladığında ödemesi MasterCard’ın güvenli altyapısı üzerinden tamamlanıyor ve istasyon görevlisi ödeme fişini müşteriye teslim ediyor. Uygulamanın ilk etapta 7 Lukoil istasyonunda kullanıma sunuluyor.

LUKOIL Eurasia Petrol A.Ş CEO’su Alexander Terletskiy şu değerlendirmede bulundu:

“LUKOIL olarak Türkiye pazarına büyük önem veriyoruz. Otomasyon ve ödeme alanlarında dünyanın en büyük iki firmasını yanımıza alarak dünyada bir ilki gerçekleştirmekten ve bunu LUKOIL istasyonlarındaki ziyaretçilerimize sunmaktan mutluluk duyuyoruz. LUKOIL Mobil Ödeme sistemleri ile yaptığınız tüketimlerinizde, cüzdan taşımanıza gerek kalmadan, sadece cep telefonunuzu kullanarak, son derece güvenli bir şekilde alışverişlerini gerçekleştirebilirsiniz.”

Kredi kartı bilgilerini tekrar tekrar girmeye gerek bırakmadan ve kullanıcı adı ya da şifresi sorarak zaman kaybettirmeden en iyi müşteri deneyimini tek tık ile yaşatan uygulama, sürücülerin akaryakıt alışverişlerinde zaman kazanmasını sağlıyor.

Dünyanın ilk tek tıkla yakıt ödeme sistemi İstanbul’da Esenyurt, Pendik ve Sancaktepe istasyonlarında, Erzurum’da Merkez ve Yakutiye istasyonlarında, Nevşehir Ürgüp istasyonunda ve Rize Merkez istasyonunda geçerli. Tek tıkla yakıt ödeme sisteminin çok yakında Lukoil’in 81 ildeki istasyonlarından 400 adedinde kullanıma alınması hedefleniyor.
ETİKETLER : 998

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics