Ürün Teknoloji 12 EYLÜL 2010 / 18:00

MacBook Pro Serisi güncellendi

Apple, MacBook Pro Ailesi’ni daha hızlı işlemcilerle daha güçlü gelecek nesil NVIDIA grafikleriyle ve daha uzun pil ömrüyle güncellediğini açıkladı.
13 inç ekranlı MacBook Pro ’nun en popüler özellikleri arasında yüzde 80 daha hızlı yeni NVIDIA GeForce 320M grafik işlemcileri ve 10 saate kadar dayanıklı pil ömrü bulunuyor.
Yeni 15 inç ve 17 inç ekran MacBook Pro modelleri, Intel Core i5, i7 işlemcileri NVIDIA GeForce GT 330N ve Intel HD Graphics arasında sorunsuz değiştirme yapan otomatik grafik bağlama teknolojisi özelliğini taşıyor. Intel, 32 nanometre işlemcilerini kullanarak Intel Core i5 ve i7 işlemcileri hafıza denetleyicileriyle 3. Level önbelleklerinin sistem hafızasına daha hızlı erişmesini sağlıyor.
Yüksek paftalı teknoloji üretilen verileri görsel işlemci çekirdekleri yaratarak geliştiriyor. Bunu yaparken Turbo Boost 2 işlemci iki çekirdek arasında performansı optimize ediyor; sistemi 2.66 GHz’den 3.06 GHz’e yoğun çift çekirdekli görevleri ve 3.33 GHz’e kadar tek çekirdekli görevleri hızlandırıyor.
Tüm 15 inç ve 17 inç ekran modeller, yüksek modeller için yeni NVIDIA GeForce GT 330M ve verimli enerji işlemleri için Intel HD Graphics olmak üzere iki model içeriyor. GeForce 320M’de 2 defa hızlı olmak üzere, yeni güçlü GeForce GT 330M’in pürüzsüz, canlı ekran üzerindeki grafikleri özellikle 3D oyunlar, yaratıcı yazılım ve teknik uygulamalar için çok fazla talep ediliyor. Apple’ın otomatik grafik bağlamaları hangi grafiğin işlemcisinin uygulamaya ihtiyacı varsa ona karar verir ve işlemciler arasında anında sorunsuz performansı iletip, uzun pil ömrü sağlıyor.
Bilgi için: www.bilkom.com.tr
ETİKETLER : Sayı:787

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics