Ürün Teknoloji 10 AĞUSTOS 2015 / 06:56

Metal telefonlara da kablosuz şarj

Qualcomm, metal dış yüzeye sahip cihazlar için kablosuz şarj çözümü geliştirdi. Qualcomm WiPower teknolojisini kullanan çözüm Rezence standardıyla uyumlu olacak şekilde tasarlandı. Çözüm ayrıca, metal cihazlar için duyurulan ilk kablosuz şarj çözümü oldu ve Qualcomm’un kablosuz enerjide inovasyona yönelik bağlılığının da bir göstergesi oldu. Bir cihazı arka metal yüzeyden şarj etmeye yönelik tasarım tekniklerinin yanı sıra tam kapsamlı WiPower referans tasarımları da WiPower lisans sahiplerine bugün sunuldu.

Akıllı telefonların ve diğer cihazların kablo kullanılmadan şarj edilmesi tüketicilere eşi benzeri görülmemiş bir rahatlık sunacak. Bu gelişmeden önce, metal dış yüzeye sahip cihazların şarj edilmesi, kablosuz şarj teknolojileriyle uyumsuzluk gösteriyordu.

WiPower ve Rezence standardını karşılayan diğer teknolojiler, şarj alanına giren metal objelere karşı daha yüksek toleransa sahip bir frekansta çalışıyorlar. Bugüne kadar anahtar ve metal para gibi nesnelerin şarj alanına alınmasıyla şarj süreci etkilenmeyebiliyordu. Artık, WiPower sayesinde cihazın kendisi de metalden yapılmış olabilecek. Bu gelişme, WiPower’ın günümüzde 22 watt’a kadar enerji gerektiren cihazları şarj etme becerisini koruyor. Şarj etme hızı diğer kablosuz şarj teknolojilerine ya denk ya da daha yüksek oluyor.

Yakın Alan Manyetik Rezonans teknolojisini temel alan WiPower, kablosuz şarjda daha fazla esneklik ve rahatlık sağlayarak, geniş çeşitlilikteki uyumlu tüketici elektroniği ve cep telefonu cihazlarının kesin hizalama ya da doğrudan fiziksel temas olmadan şarj edilebilmelerine imkân tanıyor. Tüm bunların yanında teknoloji farklı güç gereksinimlerine sahip birden fazla cihazın aynı anda şarj edilmesini sağlarken Bluetooth Smart kullanarak donanım gereksinimlerini de en düşük seviyeye indiriyor.
ETİKETLER : 1033

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics