Ürün Teknoloji 26 MART 2018 / 10:20

MicroLed ekran teknolojisine LG de dahil oldu!

Apple'ın çok uzun süredir microLED ekran teknolojisiyle gündeme geldiğini hepimiz biliyoruz. Bu teknolojiye ayrı bir önem veren ve gizli tesiste deneme yapan Apple, bu yolda yalnız yürümüyor. Ortaya atılan bilgiler LG'yi de gündeme getirdi.

Güney Kore merkezli teknoloji devi olan LG, kısa bir zaman önce Avrupa merkezli ''XµLED, SµLED ve XLµLED'' markalarını kayıt altına almıştı. Detaylarına indiğimiz zaman, ''akıllı telefon'' açıklamalarının bulunduğu bu markalar, yapılan analizler sonucu şirketin kendi microLED teknolojisini besliyor. Farklı ürünlere özel, üç farklı marka aldığı söylenen şirket, LG Display ile global çapta en büyük panel üreticileri arasında yer alıyor.

Firmanın aynı zamanda pazardaki rekabetten farklılaşmak için '' µLED'' ibaresini aldığını görüyoruz. Detaylarda ise, dizüstü, tablet, VR başlıklar ve giyilebilir ürünlerden bahsediliyor oluşunu, OLED ekranın yerine gelecek diğer ekran teknolojisinin habercisi olduğunu söyleyebiliriz.

MicroLED teknolojisi nedir?

OLED ekranlarla benzer yönleri bulunan yeni teknoloji, farkını  ışık üretilen bölümdeki organik materyali organik olmayan gallium nitride (GaN) ile değiştirerek gösteriyor. Yani polarizasyon olmak üzere birçok katmana olan ihtiyacı ortadan kaldıran teknoloji, daha ince paneller üretilmesinin önünü açıyor. Ayrıca microLED teknolojisi OLED'e nazaran çok daha iyi enerji verimliliği sunuyor.

Üretim maliyetleri sebebiyle hayatımıza girmesi zorlaşıyor. Bu yüzden bu teknolojiyi 2019, 2020 yılı başlarında, Apple  olmak üzere birçok dev şirketin ürünlerinde karşımıza çıkacak.
ETİKETLER : microled lg ekran üretimi

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics