Ürün Teknoloji 05 MART 2017 / 16:19

Microsoft All-in-One Keyboard

Microsoft tarafından geliştirilmiş olan All-in-One Media klavyesi; akıllı TV’ler, oyun konsolları ve elbette bilgisayarlar için başarılı bir çözüm sunuyor. Microsoft’un son klavyesi All-in-One Media Keyboard, pek çok farklı platformda çalışma yeteneğine sahip. Microsoft’un hepsi bir arada klavyesi, kişisel bilgisayarlarda kullanılabildiği gibi, oyun konsolları ve akıllı televizyonlarda da başarılı bir şekilde çalışmaktadır.
 
Akıllı televizyonlar için ideal çözüm
Günümüz teknolojisi sayesinde bilgisayarlardan yaptığımız pek çok işlemi televizyonlar üzerinden de gerçekleştirebiliyoruz. Hal böyle olunca, bir web tarayıcısında arama yapmak, sosyal medyada yeni gönderiler paylaşmak bir uzaktan kumanda ile pek de mümkün olmuyor. Bu noktada Microsoft’un medya klavyesi mevcut sorunun tam da çözümü olarak karşımıza çıkıyor. Klavye üzerinde bulunan farklı tuşlar sayesinde televizyonunuzun ekran parlaklığı, gece modu, sesi vb. gibi dinamik özellikler kontrol edilebiliyor, anlık değiştirilebiliyor. Sade ve dayanıklı yapısı ile Microsoft’un ev kullanımı için dekoratif bir çizgi yakaladığını belirtmekte fayda var.
 
Dayanıklı materyal, hızlı tepkime
Microsoft, All-in-One Keyboard için masaüstü kullanımının dışında daha dinamik bir ev kullanımına odaklanmış. Bu sebeple klavye, alışılmış diğer masaüstü klavyelerden bir hayli hafif. Bir materyalin hafif olması pek çok kez dayanıklılığının düşük olmasına yol açar. Ancak All-in-One Media Keyboard için durumun böyle olduğunu söylemek doğru olmaz. Zira Microsoft’un klavyesinin bir diğer özelliğinin de dayanıklılık olduğu belirtiliyor. Bunun yanında All-in-One Media Keyboard’un yumuşak bir tuş takımına ve hızlı tepki verme özelliğine sahip olduğunu ekleyelim.
Oyun konsolları ve akıllı televizyonların yanında Windows işletim sistemi haricindeki kişisel bilgisayarlarda da çalışan All-in-One Keyboard’u Mac OS platformunda kullanma imkanı bulduk. Tuş kombinasyonu noktasında sıkıntı yaşamayacağını düşünen kullanıcılar için tavsiye edilebilecek bir klavye. İki adet pil ile çalışan klavyenin büyük oranda başarılı bir çevre donanımı olduğu söylenebilir.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics