Ürün Teknoloji 12 HAZİRAN 2016 / 11:52

Microsoft sürücüsüz otomobil üretimine sıcak bakmıyor

Teknoloji şirketleri, sürücüsüz otomobil konusuna yoğun bir şekilde ilgi gösteriyor olsa da, Microsoft sürücüsüz otomobil üretimine sıcak bakmıyor.
Teknoloji ve otomotiv dünyasının sürücüsüz araç konseptine olan ilgisi her geçen gün artarken, bu alanda çalışmalar yürüten şirketlerin sayısı giderek artıyor. Bu konuda bir açıklamada da Microsoft'tan geldi. Geçtiğimiz gün düzenlenen bir konferansta konuşan Microsoft'tan Peggy Johnson, sürücüsüz otomobil üretmekten çok, bu konsepte yazılımlarla destek olmak istediklerini ifade etti.
Microsoft olarak sürücüsüz araçların yazılımlarını geliştirerek, bu alandaki şirketlere ve projelere destek olmak istediklerini ifade eden Johnson, otonom sürüş tekniklerinin gelişmesi ve araç kullanıcılarının güvenliklerini en üst seviyeye çıkarabilmek için çalışmalar yürüteceklerinin altını çizdi. Bu noktada sürücüsüz araç geliştiren otomobil üreticileri ile çalışmaya hazır olduğunu ifade eden Microsoft, bu alana çok da yabancı sayılmaz.
Önceki dönemlerde Ford, Kia, BMW, Nissan ve FİAT gibi otomobil üreticilerine yazılım desteğinde bulunan şirket, sürücüsüz otomobil pazarına yönelik yazılımlarla pazarda etkin bir rol oynamak istiyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN