Ürün Teknoloji 04 NİSAN 2010 / 18:00

Mobil çalışanlara başarılı iki takım arkadaşı

Dell,  yeni dizüstü bilgisayarı Latitude 13 ve çift çekirdekli mobil işistasyonu Dell Precision M6500’ü duyurdu. Dell’in iş amaçlı kullanıma yönelik çözümleri Latitude 13 ile Dell Precision M6500, mobil ve takım halinde çalışan iş gücünün ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor.
Latitude 13, BT bütçelerine uygun bir şekilde günlük üretkenliği ve işe yönelik çok yönlülük özelliklerini sunuyor. Uzaktan yönetilebilme, isteğe bağlı bütünleşik web kamera/mikrofon ve hareket halindeyken bağlanırlılık gibi özellikler bilgisayar, masaüstü sistemlerin sanallaştırılmasını destekliyor. Latitude 13; Broadcom TruManage teknolojisiyle BT çalışanlarının güvenli ve çevrimiçi şekilde sistem görsellerini oluşturmalarına, güncellemelerine ve çalıştırmalarına olanak sağlayan Dell ImageDirect hizmetinden destek alan kapsamlı sistem yönetim özelliği sunuyor. Yarı iletken sürücüler (SSD), tüm diski şifreleme (FDE), Güvenilen Platform Modül (TPM) kontrolü ve Computrace yazılımı gibi çözümler sunan bilgisayar, isteğe bağlı WAN mobil genişbant, bluetooth ve 802.11g/n kablosuz LAN bağlantı seçeneklerini sunuyor. Dell Latitude 13 gelecek birkaç hafta içinde satışa sunulması bekleniyor.
Precision M6500, gelecek nesil Intel Core i7 ya da Core i5 çift çekirdekli işlemci seçeneği ile piyasaya sunuluyor. Çift çekirdekli M6500, kullanıcıların  bir masaüstü işistasyonunun gücüne sahip taşınabilir çözümle nerede ve ne zaman isterlerse çalışabilmelerini sağlıyor.  İşlemci bazında 1066 MHz, 1333 MHz ve 1600 MHz hızında bellek seçeneği bulunan işistasyonu, Microsoft Windows 7, Windows Vista, Windows XP’nin 32 ve 64 bit sürümleri ile Red Hat Linux 5.3’in 64 bit sürümünü destekliyor. Kullanıcının seçimine bağlı renk gamı ile uçtan uca 17 inç RGB LED ekran seçeneği bulunan ürün, isteğe göre RAID 5 ile üç adet dahili veri depolama cihazı sunabiliyor. Üç adet dahili veri depolama sürücü seçeneği ve bir adet 64 GB SSD MinCard ile kullanıcılar 1 TB’dan daha yüksek maksimum konfigürasyon için RAID 0 ya da 1 iki adet HDD ekleyebiliyor.
Bilgi için:
www.dell.com
ETİKETLER : dell Sayı:765

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics