Ürün Teknoloji 12 ŞUBAT 2017 / 07:22

Mobil cihaz harcamalarında tasarruf imkansız değil

Opinion Matters araştırma şirketi tarafından Panasonic adına Birleşik Krallık, Fransa, İspanya ve İsveç’teki bin şirketten BT satın alma profesyonelleri ile görüşmeyle hazırlanan  çalışmaya göre, şirketler sürdürülebilir mobil cihaz stratejileri ile mobil cihazlar için yaptıkları yıllık harcamalardan ortalama yüzde 30 oranında tasarruf elde ediyor. Satın alma profesyonelleri, sürdürülebilirlik kriterlerinin de ışığında mobil cihaz alımlarını titizlikle değerlendirerek, dizüstü bilgisayarlar, tabletler, hibrit cihazlar ve el terminallerinin kullanım sürelerini neredeyse iki yıl kadar uzatabildikleri bilgisini veriyor. 
Araştırmaya göre, bu stratejinin uygulanmasında temel faktörler kurumsal sosyal sorumluluk ve çevre tabanlı endişelerin yanısıra finansal boyutta yerini alıyor. Araştırmada, dizüstü bilgisayarlar, tabletler, hibrit cihazlar ve el terminali cihazlarının yanı sıra bu cihazların aksesuarlarının kullanım sürelerinin artırılmasıyla, toplam sahip olma maliyetinden tasarruf sağlamak, sürdürülebilir bir strateji düşünülürken başvurulan en önemli faktörler.
İşletmelerin, bir strateji uygulamaları ile en çok üzerinde durduğu tasarruf alanları arasında yeni cihazlar için yapılan harcamaların azalması (%42), pil harcamalarının azalması (%38), cihazların daha iyi şekilde geri dönüşümü (%37) ve cihazların toplam sahip olma maliyetlerinin azalması (%37) yer aldı. BT satın alma profesyonellerinin yüzde 97’sindan fazlası, sürdürülebilir mobil BT anlayışının iş öncelikleri için yüksek önemde olduğunu belirtiyor. Bugüne kadar şirketlerin yüzde 95’i dizüstü bilgisayar, hibrit cihaz, tablet ve el terminalleri için Sürdürülebilir Mobil Cihaz Stratejisi benimserken, bu şirketlerin yüzde 64’ü de bu stratejiyi son üç yılda uygulamaya başladı.
 
ETİKETLER : 1109 Panasonic

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics