Ürün Teknoloji 22 OCAK 2012 / 14:52

Mobil ofis hayaliniz gerçek oldu

Masa başında otururken çıktı almak çok kolay. Zaten yıllardır aynı yerde duran yazıcınız her zamanki gibi belgelerinizi basıyor. Ancak trafikte sıkışmışken alacağınız baskıları hazırlayıp yazıcıya göndermek, toplantıya yetişmeye çalışırken uçak biletinizin çıkışını almak, hâttâ yurtdışından gelmeden önce ertesi günün toplantı notlarını hazırlamak tamamen yeni teknolojilerin nimetleri olarak göze çarpıyor. Bulut bilgi işlem ve mobil baskı uygulamalarının yaygınlaşmasının bir sonucu olarak OKI’nin siyah, renkli LED ve çok işlevli cihazlarında desteklenen ePrint ve Cortado Workplace uygulamalarını kullanıma açması, belgelerin; kağıt boyutunu ve rengini belirlemeyi, onlar üzerinde düzeltme yapmayı, ön izleme gerçekleştirmenin yanı sıra web sayfalarını ve PDF dosyalarını yazdırabilmeyi sağlıyor.
Belgelerin doğrudan; iOS, BlackBerry, Android ve Symbian işletim sistemli telefonlar telefonlar ve tabletlerden yazdırılabilmesini sağlayan Cortado Workplace, 2 GB ücretsiz çevrimiçi saklama alanı ile kullanıcıların belgelerini kendi ‘özel bulut’ alanlarında saklayabilmelerini sağlıyor. Bu belgelere erişebilmek için herhangi bir kablosuz ağa bağlanmak yeterli oluyor. Cortado Workplace uygulaması ücretsiz indirilebiliyor ve diğer çözümlerin aksine, bir bilgisayar veya yazdırma sürücüsüne gerek olmadan mobil yazdırma işlemlerine olanak sağlıyor.
ETİKETLER : Sayı:855

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN