Ürün Teknoloji 09 NİSAN 2012 / 10:56

Multimedya KOBİ’ye Buffalo ile açılıyor

Son kullanıcı alanında ilerlemesini sürdüren Multimedya’yı kurumsal pazara Buffalo sokacak.

Kalite ve tasarım bakımından iddialı ürün ailesiyle Buffalo markasının Türkiye’deki tek dağıtıcısı olan Multimedya, bugüne kadar arkasında olduğu tüm markalar gibi Buffalo’yu da pazarda iyi bir konuma getirmek istiyor. Markanın, son kullanıcı kadar KOBİ’lere de yönelik olan ürünlerini Türkiye’de satışa sunan dağıtıcı, NAS (Ağ Bağlantılı Depolama) alanında tek diskli ve çok diskli modelleriyle depolama ve paylaşım ihtiyaçlarını tümüyle kapsayan çözümlere yönelmiş oldu.
Şirketin, bugünkü durumu ve Buffalo markasıyla güçlenen ürün portföyüyle şekillenen geleceğiyle ilgili olarak konuşan, Multimedya Bilgisayar Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Caniklioğlu, bugüne kadar Türkiye’ye pek çok markayı kazandırdıklarını ve iyi bir noktaya getirdiklerini hatırlattı. “A4 Tech bunun çok iyi bir örneği oldu. Bugün marka bilinirliği konusunda çok yol katettik. Aynı özveriyi diğer ürün gruplarımızda da göstereceğiz” diyen Caniklioğlu, Toshiba bellek ürünlerini işaret etti. Bu ürünlerde hem Türkiye’de hem de bölgedeki en güçlü dağıtıcı konumunda olduklarını ifade eden Caniklioğlu, “Doğu Avrupa’dan Türk cumhuriyetlerine, Ortadoğu’dan Güney Afrika’ya kadar geniş bir coğrafyada buürünlerin satışını gerçekleştiriyoruz. Toshiba bellek ürünleriyle her yıl 8-10 milyon dolarlık iş yapıyoruz” dedi.

“Ürün bizdeyse yükselir”
Caniklioğlu, bir ürünün marka bilinirliği ve satış rakamları açısından iyi bir noktaya ulaşmasının, o ürünün tek bir dağıtıcı tarafından sahiplenilmesi ile mümkün olduğuna dikkat çekti ve “Ürün bizdeyse ve tekse iyi iş yapıyoruz. Zaten artık çok fazla markayı getirmek yerine en iyi markaların arkasında durmak istiyoruz” dedi.
Buffalo ile de bu paydada birleştiklerini belirten Caniklioğlu, kanal tarafındaki gücü kullanarak ve Buffalo’nun farkını ortaya koyarak KOBİ ve son kullanıcı satışlarını artırmayı hedeflediklerini söyledi ve sözlerini şöyle noktaladı: “İyi diske, zengin özelliklere ve ölçeklenebilir bir depolamaya ihtiyaç duyan tüm kullanıcıların dikkatini bu ürüne çekmek istiyoruz. Biz ürünümüze güveniyoruz ve bu güveni kullanıcıya taşımaya niyetliyiz” dedi.
Buffalo’nun ürün yelpazesinde 2,5 inç ve 3,5 inç seviyesindeki harici ve taşınabilir disklerin yanı sıra NAS sınıfındaki pek çok ürün bulunuyor. Ayrıca Multimedya bu ürünlerde, artacak depolama ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak güvenilir ve performanslı diskleri de satışa sunuyor.
ETİKETLER : Sayı:866
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN