Ürün Teknoloji 25 ARALIK 2012 / 10:32

Ncomputing ile mobilite

Günümüzde kullanıcılar tercih ettikleri cihazlar ile herhangi bir yerden çalışma özgürlüğüne sahip olurken, kurumlardaki BT departmanları tek bir merkezden kontrol edebilecekleri işletim sistemi ve masaüstü uygulamalarını kullanma olanağına sahipler. Masaüstü sanallaştırması ile kullanıcılar ve BT departmanlarının ortak bir paydada buluşturulabiliyor.

Kullanıcıların mobilite talebi de, temelde kurumların BT maliyetlerini düşürme hedeflerine yardımcı olmakta. Birçok kurum elindeki eski donanımlı PC’yi değerlendirebilmek ve varolan teknolojik değişimlere ayak uydurabilmek için masaüstü sanallaştırmasının sunduğu imkânlardan, aynı zamanda ‘kendi cihazını getir ve her yerden her zaman çalış’ imkânını çalışanlarına sunarak, mobilitenin avantajlarından yararlanmaya başladı.  Mobilitenin sunduğu bu avantajlardan faydalanmak için masaüstü sanallaştırma yolunu izleyecek olan kurumlarda, Ncomputing vSpace Client yazılımı BT departmanlarının işini büyük ölçüde kolaylaştırıyor.

Sunucu üzerinde barındırılan sanal masaüstlerine ve merkezi olarak yönetilen uygulamalara erişim yapmayı sağlayan Ncomputing vSpace Client, kompleks kurulumlar ya da sanallaştırma teknolojilerine gerek olmadan tek bir işletim sistemini 100 kullanıcı ile senkronize bir şekilde paylaşmayı sağlıyor.

vSpace Client’ı ister dizüstü bilgisayarda, ister eski masaüstü PC’de, ister tablete bile kurup, bu tip cihazlar üzerinden sunucunun güçlü performansını elde edebilir, mobil haldeyken bile gerekli tüm işlemleri Ncomputing teknolojisinin hızlı protokolü ile yapmak mümkün.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics