Ürün Teknoloji 08 OCAK 2013 / 08:15

NEC uydu fabrikasını büyütüyor

NEC, Tokyo dışında Fuchu şehrindeki mevcut fabrikasında montaj, geliştirme ve uydu testleri için yeni bir tesis inşa ediyor.

Fuchu fabrikasındaki mevcut işlemlere ek olarak, yeni tesiste,aynı anda sekiz uydunun monte edilmesi mümkün olacak. Çelik konstrüksüyon olarak yapılan ve toplamda 9 bin 900 metrekarelik alana sahip olacak olan dört katlı tesis, büyük çaplı uyduların imal edilmesine olanak sağlayacak. Büyük bir çalışma alanına sahip olacak tesiste tavan yüksekliğinin 26 metre olmasının yanında tesisin,  yedi şiddetindeki depremlere dayanıklı olarak inşa edildiği açıklandı.

Yaklaşık olarak 9.6 milyar Japon Yen’ine mal olacak olan tesiste, Japon Ekonomi Bakanlığı’nın "Ticaret ve Endüstriye yönelik İnovasyon Merkezi Kurmaya Teşvik Programı" çerçevesinde yatırım desteği olacak. NEC ise projeye yaklaşık olarak 7.6 milyar Japon Yen’i kadar yatırım yapacak.

Mart 2013’te başlaması planlanan inşaatın ardından Haziran 2014’te ise tesisin çalışmaya başlaması planlandı.

NEC 1970 yılında fırlatılan Japonya'nın ilk uydusu Osumi, Itokawa astroidinden örnekler almayı başaran Hayabusa uzay sondası ve Shizuki su döngüsü gözlemleme uydusunun ilk aşaması da dahil olmak üzere altmış altı uydu imal etmişti.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN