Ürün Teknoloji 20 HAZİRAN 2010 / 18:00

Neredeyse gün ışığı kadar ucuz

AYDINLATMA sistemleri konusunda sadece Uzakdoğu ve Japonya’da satış yapan Toshiba, 120 yıllık tecrübesini TNB aracılığıyla Avrupa’yla aynı anda Türkiye’ye getiriyor. 120 yıldır sürdürdüğü klasik ampul üretimini 2011 yılında sona erdirecek olan Toshiba, yeni nesil aydınlatma teknolojisi olan LED’den yararlanmaya başladı. Toshiba bu büyük değişimin sebebini açıklarken LED ampullerin klasik ampullere göre yüzde 80, tasarruflu ampullere göre yüzde 50 daha az enerji tükettiğini vurguladı. Az enerji harcamasının yanında LED ampullerin 40 bin saate varan kullanım ömürleri ve yüzde yüz geri dönüştürülebilir yapıları da tercih edilmelerini sağladığı bildirildi.
TNB Genel Müdürü Aytaç Biter de “Toshiba’nın aydınlatma ürünlerini daha önce getirmek için bir çabamız olmamıştı ancak LED teknolojili yeni sistemler için çok heyecanlandık. Bu sebeple yoğun ısrarlarımız sonucunda Avrupa’yla aynı anda aydınlatma sistemlerini getirdiğimiz için çok memnunuz” diyerek LED aydınlatma sistemlerine verdikleri önemi belirtti.
ETİKETLER : Sayı:776

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN