Ürün Teknoloji 14 MART 2011 / 23:44

Nintendo 3DS Avrupa’yla aynı anda Türkiye’de

Gözlüksüz 3 boyutlu görüntüleme özelliğine sahip taşınabilir oyun konsolu Nintendo 3DS’nin Türkiye tanıtımı yapıldı. Nintendo Türkiye dağıtıcısı Nortec Eurasia’nın Genel Müdürü Hasan Çolakoğlu, yaptığı sunumla Türkiye’deki basın mensuplarına bilgi verdi ve ürünle ilgili soruları yanıtladı.
Çolakoğlu, Japonya’da 26 Şubat’ta satışına başlanan Nintendo 3DS’in ilk gün 400 bin adet sattığına değinirken, Amerika’da 27 Mart’ta satışa sunulacak olan ürünün Avrupa ve Türkiye’de bu tarihten daha önce, 25 Mart’ta satışa sunulacağının müjdesini verdi.
Ürün, mavi ve siyah olmak üzere iki renk seçeneğiyle sunulacak. Üstte 16:9 geniş orana sahip 3 boyutlu izlenebilen 3,5 inç boyutunda bir ekranı bulunan Nintendo 3DS, alt kısımda 3 inçlik dokunmatik bir ekran barındırıyor. Aygıtta ikisi üç boyutlu fotoğraf çekmek üzere ön tarafa yerleştirilen, biri oyuncuya bakan 3 adet kamera, hareket algılayıcı, mikrofon, analog kontrol çubuğu ve 3 boyutlu derinlik algısının değiştirilebilmesini sağlayan bir kaydırma çubuğu yer alıyor.
Cihazda Mayıs ayında çıkacak güncelleme sayesinde üç boyutlu televizyon içerikleri de seyredilebilecek.

Nintendo 3DS Türkiye’ye yüksek bir fiyatla geliyor
Hasan Çolakoğlu, Avrupa’da satış fiyatı 250-280 Euro arasında değişecek olan Nintendo 3DS’in Türkiye’deki 12 taksitli fiyatının vergi ve gümrük gibi masraflar nedeniyle 750-800 TL arasında olacağını söyledi.
Çolakoğlu’nun verdiği bilgiye göre fiyatın bu kadar yüksek olmasının en büyük sebebinin devletin oyun konsollarını kumar makinesi gibi bir kategoride sınıflandırması ve bu nedenle bu aygıtlardan yüzde 20 ek vergi alması oluşturuyor.
Aygıt üzerindeki çalışmaların sürdüğünü belirten Çolakoğlu, rahatsız olan kullanıcıların yandaki düğme aracılığıyla 3D etkisini tamamen kapatabileceğini, hatta ebeveyn kontrolü sayesinde 3D özelliğinin devre dışı bırakılabileceğini vurguladı.
ETİKETLER : Sayı:812

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics