Ürün Teknoloji 23 OCAK 2016 / 15:20

Nintendo mobil oyunla geri dönüyor

Oyun konsolu denildiğinde akla gelen ilk isimlerden olan Nintendo, bir süredir mobil oyun geliştirmek için çalışmalar yürütüyordu. Daha önce piyasaya çıkacak oyunların 2016'nın ilk dönemlerinde pazara sunulacağını açıklayan şirket, sözünün arkasında duracak gibi görünüyor.
Oyun sektöründe yaşanan hızlı değişime biraz geç de olsa ayak uydurmak için çalışmalar yürüten şirket, bu konudaki ilk çalışması olan Miitomo'yu Mart ayında mobil oyunseverlerin beğenisine sunacak. Daha önce Aralık ayında piyasaya sunulacağı açıklanan oyun, Nintendo'nun daha kaliteli bir oyun üretmek istemesi sebebiyle ertelenmişti.
Çıkış tarihi Nintendo Başkanı Tatsumi Kimishima tarafından da onaylanırken, Nintendo gelecek yıla kadar Miitomo’nun yanında dört mobil oyun daha ekleyeceği bilgisi verildi. Nintendo'nun mobil konsollarındaki en önemli oyun serisi Pokemon ile ilgili de bir atılım yapılıp yapılmayacağı ise merak konusu. 
ETİKETLER : 1056 Nintendo
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN