Ürün Teknoloji 30 HAZİRAN 2017 / 10:25

Nokia’da en yeniler önce Vodafone’da

Vodafone ve Nokia arasında yapılan anlaşma kapsamında, Nokia’nın 2017 Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttığı Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 model akıllı telefonlar ilk 3 ay boyunca sadece Vodafone’da satılacak. Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6'da, ergonomik metal tasarım, sezgisel parmak izi güvenliği, güçlü fotoğraflar çeken ve hareket halindeyken otomatik olarak odaklanan ön ve arka kameralar var. İşbirliği ile ilgili düzenlenen toplantıda konuşan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, “Nokia markasının sahibi HMD ile işbirliğimizi çok önemsiyoruz. Nokia’nın 2017 Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttığı Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 akıllı telefonlar 3 ay boyunca sadece Vodafone’da satılacak. Yeni Nokia akıllı telefonların Türkiye akıllı telefon pazarında yeni bir sayfa açacağına inanıyoruz” derken, Nokia markasının telefon ve tabletler için tek lisans sahibi olan HMD Global Başkanı Florian Seiche de şu bilgileri verdi: 
“Türkiye, HMD için stratejik açıdan önemli bir pazar ve Vodafone işbirliğiyle, tüketicilerimize saf Android'de yeni akıllı telefon seçenekleri sunmaktan heyecan duyuyoruz. Aylık güvenlik güncellemeleri ile Nokia akıllı telefonlar güvenli, güncel ve olması sağlanıyor. “Doze”un en son özelliklerine sahip en güncel Android özellikleri sayesinde cepte veya çantadayken batarya ömrü korunuyor. Google'ın en son yeniliği “Google Asistan” ile Android deneyimi daha da geliştiriliyor. Ekiplerimiz, Google Asistan'la yapılan görüşmelerin Nokia akıllı telefonlarında sorunsuz olmasını sağlamak için birlikte çalıştı. Nokia 3 fiyatıyla, Nokia 5 tasarımıyla, Nokia 6 da oyun performansıyla öne çıkıyor.”
 
En yeni üçlünün birbirinden önemli özellikleri
Nokia 6:
5.5” tam HD ekranıyla yekpare tek bir 6000 serisi alüminyum bloğundan hazırlanan Nokia 6’da çift hoparlörlü akıllı ses amplifikatörü, tüketicilerin derin bir bas ve güçlü netlik deneyimi yaşamasını, Dolby Atmos da sesi güçlü bir eğlence deneyimini sağlıyor. Qualcomm Snapdragon 430 mobil platformu ve Qualcomm Adreno 505 grafik işlemcisi ile güçlendirilen Nokia 6, yedek pil ömrüyle mobil kesintisizliği sağlamayı hedefliyor. Mat siyah, gümüş, mavi ve bakır renk seçenekleri ile Nokia 6’nın perakende satış fiyatı ise 1,349 TL. 
Nokia 5: Nokia 5, yekpare tek bir 6000 serisi alüminyum bloğundan hazırlandı ve Corning Gorilla camlı lamine 5.2 "IPS HD ekrana sorunsuz geçiş yapan tasarıma sahip. Anten tasarımında yenilik sunan, Qualcomm Snapdragon 430 mobil platformu tarafından desteklenen Nokia 5, pil ömrü ve grafik performansı ile öne çıkıyor. Nokia 5; 8MP, 84 derece geniş açılı ön kamerası, selfi’lere ekstra sahne özelliği, güneş ışığında ve düşük ışıkta mükemmel ekranı görünürlüğünü sağlıyor. Mat siyah, gümüş, mavi ve bakır renkleri ile Nokia 5’in perakende satış fiyatı ise 1,149 TL.
Nokia 3: Hassas alaşımlı alüminyum çerçeve ile tek bir alüminyum parçadan oluşan Nokia 3, sıfır hava boşluğu ve şekillendirilmiş Corning Gorilla Glass ile tamamen lamine edilmiş 5 "IPS ekrana sahip. Dayanıklılığı ve görüş açısıyla güçlü bir izlemeyi mümkün kılan, polarize ekranı sayesinde daha az yansımayla, parlak güneş ışığında dahi netlik sunan Nokia 3, 8MP geniş açılı ön ve arka kameraları, kompakt formuyla gümüş beyaz, mat siyah, mavi ve bakır beyaz olmak üzere dört renkte. Nokia 3’ün piyasa satış fiyatı ise 949 TL.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics