Ürün Teknoloji 16 TEMMUZ 2017 / 11:40

Nokia ve ZEISS işbirliği devam ediyor

Nokia telefonlarının merkezi HMD Global ve ZEISS, akıllı telefon sektöründe yeni görüntüleme standartlarını oluşturmayı hedefleyen bir işbirliği yaptı. Bu uzun vadeli anlaşma, ZEISS ve Nokia akıllı telefonlar arasındaki ortak geçmişe ve uzmanlığa dayanıyor. İşbirliği ZEISS markasını Nokia akıllı telefonlarına geri getirerek donanım, hizmetler, ekran kalitesi ve optik tasarımı da kapsayan ve tüm ekosisteme yayılan akıllı telefonlardaki genel görüntüleme deneyiminin kalitesini yükseltmeyi hedefliyor. İki şirket arasındaki işbirliği aslında, 10 yıldan uzun süre önce başladı. Hatta geçmişte bu birliktelik, dünyanın ilk çok-mega pikselli mobil telefon ve Nokia N serisinden Nokia PureView teknolojilerinin de dahil olduğu pek çok yüksek standartlı cihaz teknolojisinde inovasyonu hayata geçirmişti. Yeni ortaklık da gelecek yıllarda teknoloji inovasyonlarını artırmaya yönelik uzun vadeli bir çalışmaya olan bağlılığı gösteriyor. 
İş ortaklığını değerlendiren HMD Global CEO’su Arto Nummela, "Standartları belirlemenin ötesinde, onu yeniden tanımlayan eksiksiz bir görüntüleme deneyimi elde etmeyi arzuluyor kullanıcılar” derken, ZEISS Group Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Matthias Metz ise "Ortaklığımız, sağlam bir temele dayanıyor. Birlikte akıllı görüntüleme deneyiminin geleceğine heyecan verici bir yolculuk yapmayı dört gözle bekliyoruz" yorumunu yaptı. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN