Ürün Teknoloji 02 MART 2015 / 09:12

Ödeme sistemi alanında atılım

Apple ve Google ile olan rekabetine yeni bir boyut katan Samsung, LoopPay’i satın alarak, mobil ödeme sistemini geliştirme konusunda önemli bir adım attı.

Samsung, LoopPay’i satın almak için anlaşmaya vardığını resmi olarak duyurdu. Geçtiğimiz yıldan beri süre gelen dedikodular bu gelişmeyle birlikte gerçeğe dönüşürken, bir kickstarter projesi olarak iş dünyasına adım atan LoopPay de önemli bir başarının sahibi olmuş oldu. Hali hazırda işleyen bir sisteme sahip olan LoopPay ile beraber özellikle ABD pazarında önemli bir manevra alanı kazanan Samsung, Apple Pay ve Google Wallet gibi sistemlerle de çetin bir savaş vermeye başlayacak.

Ödeme terminallerini temassız ödeme araçlarına dönüştüren LoopPay, ABD’de hatrı sayılır bir kullanım alanına sahip. Mobil cüzdana erişim sağlayan bir cihaz üzerinden kullanılan ödeme teknolojisi, uyumlu yapısıyla öne çıkıyor. Samsung ile birlikte ekstra bir cihaz ihtiyacına gerek duymayacak teknoloji, hem Samsung’un sunduğu imkanlarla çok daha verimli bir hale gelecek, hem de Samsung’un ABD’deki satış rakamlarına katkıda bulunabilecek.

Satın almayla birlikte LoopPay’in kurucuları Will Graylin ve George Wallner da Samsung ekibine katılacak ve Samsung’un mobil birimiyle birlikte çalışmalarını sürdürecek. Şirket, operasyonlarını ve geliştirmelerine ise Boston’daki ofislerinde devam ediyor olacaklar.

Bir süredir Android yerine kendine has bir işletim sistemini cihazlarında kullanmak isteyen Samsung, ödeme sistemi alanında yaptığı bu hamleyle önemli bir adım attı. Bu sayede Google Wallet gibi teknolojilere ihtiyaç duymayacak Samsung kullanıcıları, LoopPay ile birlikte daha bütünleşik bir çözüme sahip olacaklar.
ETİKETLER : 1011

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics