Ürün Teknoloji 29 TEMMUZ 2011 / 16:52

Ofis işleri artık klavyesiz faresiz

Mobil ofisler ve mobil çalışanlara duyulan ihtiyaç gün geçtikçe artıyor. İş dünyasının hızlı temposuna ayak uydurmak zorunda olan herkes sabit bilgisayarları terk ediyor ve taşınabilir çözümlere yöneliyor. Bu noktada da dokunmatik ekran teknolojisine dayanan tablet bilgisayarlar ön plana çıkıyor. Fujitsu’nun ofis kullanıcılarını hedefleyen modeli Stylistic Q550, dokunmatik ekran ve sayısal kalem teknolojilerini bir araya getirerek çalışanların ofis içindeki ve dışındaki özgürlük alanını genişletiyor. N-trig teknolojisine dayanan tablet bilgisayar, dokunmatik ekranı sayesinde hem parmaklarla hem de özel kalemiyle rahatça kullanılıyor. Sayfaları sürüklemek, öğeleri hareket ettirmek ya da bir şeyler çizmek için parmaklarınızı kullanırken, daha hassas temaslar gerektiren Microsoft Office belgeleri (Excel gibi) üzerinde çalışırken özel kalem yardımınıza koşuyor.

El yazısıyla çalışın
Stylistic Q550, finanstan mühendisliğe, sağlıktan endüstriyel tasarıma kadar pek çok alanda çalışan profesyonellerin işlerini kolaylaştıracak özelliklere sahip. Tablette, N-trig tarafından geliştirilen DuoSense teknolojisi sayesinde bütün belgelere el yazısıyla veri girilebiliyor. Çizim sırasında kalemin sertliği ayarlanabilirken, fırça ve renk seçimleri kolayca yapılıyor. Windows 7 işletim sistemi ile kullanıcıya bir dizüstü bilgisayarın kabiliyetlerinin birçoğunu sunan üründe internette dolaşırken web sitelerinin adresini kalemle not etmek bile mümkün oluyor. Sonuç olarak Stylistic Q550, kullanıcısına verimli ve taşınabilir bir iş ortamı sağlarken aynı zamanda onların yaratıcılığını da geliştiriyor.
Bilgi için: tr.fujitsu.com
ETİKETLER : Sayı:832

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN