Ürün Teknoloji 08 EYLÜL 2014 / 13:55

Öğretmenler kendi e-eğitimlerini hazırlayabilecek

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı 800 bine yakın öğretmen artık Fatih Projesi kapsamında kullanılmaya başlanan ideaLStudio ile kendi e-eğitimlerini hazırlayabilecek.

İdea e-Öğrenme Çözümleri’nin geliştirdiği profesyonel e-eğitim hazırlama aracı olan ideaLStudio, Fatih Projesi kapsamında kullanılmaya başlandı. Araç, 800 bine yakın öğretmenin hiçbir yazılım ve multimedya bilgisine ihtiyaç duymadan etkileşimli ve animatif e-eğitim hazırlayabilmelerini sağlayacak. Öğrenciler tabletleri üzerinden bu eğitimleri alabilecekler.

Kolay bir kullanıma sahip olan araç ile öğretmenler kendi uzmanlıklarını e-eğitimlerine taşıyabilecek ve öğrencilerine aktarabilecekler. Öğrencilerin etkileşimli ve animatif derslerini zaman ve mekandan bağımsız olarak alabilecekler. Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden kullanılacak ideaLStudio’ya öğrenciler ve öğretmenler MEBBİS ya da EBA kullanıcı bilgileriyle girebilecekler.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN