Ürün Teknoloji 04 EYLÜL 2016 / 08:20

OLED TV'de rekabet tavan yaptı

Arçelik ve Vestel OLED TV alanında sıkı bir rekabete giriştiler. İki marka da eş zamanlı olarak yaptıkları duyurularda Türkiye'nin ilk yerli OLED TV'sini ürettiklerini iddia ettiler. Son kararı ise tabi ki tüketici verecek.
Tüketici elektroniği alanında Türkiye’nin çıkardığı en güçlü markalar arasında olan Arçelik ve Vestel, OLED TV konusunda yarışa girdiler. İki şirket de yaptıkları eş zamanlı duyurularla Türkiye’nin ilk yerli OLED TV’sini ürettiğini iddia ediyorlar. Yeni çıkacak TV’lerin her biri, piksellerin bağısız birer ışık kaynağı olarak çalıştığı OLED teknolojisini kullanıyor. Eylül ayında kullanıcılarla buluşması beklenen OLED TV’ler hakkında son kararı tabi ki tüketici verecek. OLED TV’lerin özellikleri ise şu şekilde:

Arçelik OLED TV: Yeni Arçelik OLED TV, Organik LED ve 4K Picture Perfection Teknolojisini içeriyor. Ayrıca 65 inçlik ekrana, 6,5 mm inceliğe ve metalik tasarıma sahip. OLED teknolojisi sayesinde sonsuza yakın kontrast değerleri elde edilebiliyor. 4K Picture Perfection Teknolojisi ile geliştirilmiş Ultra HD çözünürlüğe sahip Arçelik OLED TV, aynı zamanda HDR, Wide Color Gamut, Micro Dimming özelliklerini de içinde barındırıyor. Arçelik OLED TV, 3D Sound teknolojisine de sahip olacağı belirtiliyor.  
 
Vestel OLED TV: Vestel ise yeni ürettiği yerli OLED TV’sini 2 – 7 Eylül 2016 tarihleri arasında Berlin’de gerçekleşecek, Uluslararası Elektronik Ürünler ve Teknolojileri Fuarı IFA’daki standında tanıtmaya hazırlanıyor. Vestel OLED TV, fuarın ardından Vestel satış noktalarında tüketicilerle buluşacak. 65 inç boyutundaki Vestel OLED TV, içerdiği Pixellence teknolojisiyle birlikte 3840x2160 piksel UHD çözünürlük, dâhili 4K uydu alıcısı, akıllı TV, Bluetooth, Dahili Wi-Fi ve dahili karasal dijital artırıcı gibi özelliklere de sahip.
ETİKETLER : Arçelik Vestel OLED TV 1087

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN