Ürün Teknoloji 29 OCAK 2017 / 05:42

OPEN-O projesinde VMware de yerini aldı

VMware; önde gelen haberleşme, kablo ve bulut operatörlerinin  ağ fonksiyonları sanallaştırma (NFV) altyapısı, yazılım tanımlı ağlar (SDN) ve güncel olmayan eski ağlar üzerinde uçtan uca hizmet verebilmelerini sağlayan ve The Linux  Foundation tarafından yürütülen açık kaynak projesi OPEN-O’ya katıldı. VMware ‘Premium Üye’ olarak yönetim kurulunda ve pazarlama komisyonunda yer alacak, teknik yönlendirmenin yanında açık ve standartlara dayalı orkestrasyonun akışını ileri seviye taşımada da rol oynayacak.
Günümüzde faaliyet gösteren 400’den fazla iletişim hizmeti sağlayıcısı ve haberleşme operatörünün çoğu yeni hizmetlerini daha hızlı ve daha düşük maliyetle tanıtmak istiyor. Söz konusu şirketler ağ, bulut, mobilite ve BT mimarilerini tek platform üzerinde toplayarak ağ hizmetlerini ve uygulamalarını çevik ve sektör standartlarına göre ekonomik biçimde ulaştırmanın yollarını arıyor. OPEN-O ise operatörlerin hizmet çevikliğini ve hızını önemli ölçüde artırarak daha yüksek kazanç elde etmelerini, genel maliyetleri düşürerek daha çok kâr etmelerini sağlıyor.  
OPEN-O direktörü, aynı zamanda The Linux Foundation Ağ ve Stratejiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Marc Cohn, “OPEN-O projesi, sektörün açık standartlara dayalı orkestrasyon kullanma ve üretmeye yönelmesini temsil eden bir proje olarak operatörlerin NFV ve SDN mimarilerinden en iyi ve kârlı biçimde faydalanmalarını sağlıyor. OPEN-O’ya katılan operatörler milyarlarca mobil, yerleşik ve kurumsal müşteriden oluşan tabana sahip” bilgisini verdi. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics