Ürün Teknoloji 03 ARALIK 2016 / 14:20

Organik elektronikte gelişmeler ele alındı

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Malzeme Enstitüsü Fotonik Teknolojiler Grubu tarafından düzenlenen Organik Elektronik Çalıştayı, TÜBİTAK MAM ev sahipliğinde 18 Kasım’da gerçekleştirildi. Organik Elektronik Teknolojileri Grubu; yenilenebilir enerji, aydınlatma ve atık ısının değerlendirilmesinde kullanılan malzemelerin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapıyor.
Çalıştaya üniversite öğretim üyeleri, sanayiciler ve doktora öğrencileri yoğun ilgi gösterdi. Bir gün süren çalıştayda Prof. Dr. Canan Varlıklı (İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü), Doç. Dr. Ali Çırpan (ODTÜ), Doç. Dr. Elif Arıcı (İTÜ), Prof. Dr. Esma Sezer (İTÜ), Doç. Dr. Atilla Cihaner (Atılım Üni.) ve Prof. Dr. Turan Öztürk (İTÜ) konuşmacı olarak yer aldı. Konuşmacılar organik güneş hücreleri, organik ışık yayan diyotlar ve sensör uygulamalarının yanı sıra konjüge polimer sentezi ve elektro-kromik cihazlar hakkındaki yaptıkları çalışmalar, elde ettikleri sonuçlar ve en yeni gelişmeler konusunda katılımcıları bilgilendirdi.
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN