Ürün Teknoloji 22 ŞUBAT 2013 / 12:46

Oscar’larda Autodesk’in payı var

3 boyutlu tasarım, mühendislik ve eğlence yazılımlarında çözümler sunan Autodesk, Oscar Ödülleri olarak anılan Akademi Ödülü aday filmlerinin de en çok kullandığı yazılım markası olarak öne çıkıyor. Türkiye saati ile 24 Şubat Pazar gecesi Hollywood Kodak Tiyatrosu’nda düzenlenecek olan 85. Akademi Ödül Töreni’nde En İyi Film Ödülü de dahil olmak üzere Autodesk yazılımı kullanan tam 13 aday film bulunuyor.

Aday filmler arasında; Hobbit: Beklenmedik Yolculuk (En İyi Görsel Efekt), Pi’nin Yaşamı (En İyi Görsel Efekt, En İyi Film), Marvel’s The Avengers (En İyi Görsel Efekt), Prometheus (En İyi Görsel Efekt), Pamuk Prenses ve Avcı (En İyi Görsel Efekt), Cesur (En İyi Uzun Metraj Animasyon), Frankenweenie (En İyi Uzun Metraj Animasyon), Paranorman (En İyi Uzun Metraj Animasyon), Korsanlar(En İyi Uzun Metraj Animasyon), Oyunbozan Ralph (En İyi Uzun Metraj Animasyon), Paperman (En İyi Kısa Metraj Animasyon), Operasyon (En İyi Film) ve Zero Dark Thirty (En İyi Film) yer alıyor.

Bu aday filmlerin kullandıkları program olarak Autodesk Maya öne çıkarken, Autodesk 3ds Max, Autodesk MotionBuilder, Autodesk Softimage, Autodesk Smoke ve Autodesk Mudbox da tercih edilen diğer programlar arasında yer alıyor.
ETİKETLER : Autodesk

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics