Ürün Teknoloji 23 EYLÜL 2017 / 16:38

Otomasyonda doğru adımlar, verimlilik sağlıyor

Experian, uçtan uca KOBİ yönetimini ele aldığı ‘KOBİ Yönetimi - Alışkanlıklar Değişiyor!’ başlıklı toplantısını İstanbul’da gerçekleştirdi. Kredi Garanti Fonu Tahsis ve Risk Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Aysal’ın rakamsal verileri paylaştığı açılış konuşmasını yaptığı toplantı, Yapı Kredi Bankası Kredi Risk Yönetimi Grup Direktörü Gürcan Kırmızı, Experian Türkiye ve Orta Doğu Analitik Birimi Başkanı Simge Danışman, Denizbank Perakende Krediler Grubu ve Risk Metodolojisi Grup Müdürü Ayşegül Şimşek ve ekonomi sunucusu Cem Seymen’in sunum ve konuşmalarıyla devam etti.
Kredi Garanti Fonu Tahsis ve Risk Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Aysal uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarının Türkiye’nin büyüme beklentisini Kredi Garanti Fonu’na dayanarak yükselttiğini belirterek, şöyle devam etti:
“Kredi Garanti Fonu bugün Türkiye ekonomisini regüle eden, reel sektör ve bankacılık sektörünü aynı paydada buluşturan, sadece KOBİ’lerin değil tüm işletmelerin finansmana erişiminde en büyük destekçisi haline geldi. Kredi Garanti Fonu konjonktürel bir araç değil kalıcı yapısal bir reform ve farklı ürünleriyle hizmet vermeyi sürdürüyor. Hem öz kaynaklarından hem de yabancı kaynaklardan kefalet vermeye 25 yıldır devam ediyor ve bundan sonra da devam edecek. Bu yıla kadar dünyanın en büyüğü olan Güney Kore’nin kefalet kuruluşu KODİT’i geçerek en yüksek hacme sahip kefalet kurumu olduk.”
Experian Türkiye Genel Müdürü Mehmet Bozacıoğlu da konuşmasında şu bilgileri verdi: “Her müşteri segmenti için tahsis, müşteri yönetimi ve tahsilat stratejilerini geliştirmeleri konusunda pek çok finansal kurum ile yoğun iş birliği içindeyiz. Önümüzdeki dönemde de müşterilerimizin anlık kredi riski kararları almaları, regülasyonlara uyum sağlamaları, dolandırıcılığı önlemeleri konusunda destek için hem yerel kaynaklarımızı güçlendirmeye hem Türkiye pazarına özel olarak ayrılmış uluslararası kaynaklarımızı artırmaya devam edeceğiz.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics