Ürün Teknoloji 30 NİSAN 2017 / 17:26

Otomotiv sektörü için yetkin çözümler Arçelik’ten geliyor

Arçelik, kurumsal çözümlerini 21-30 Nisan tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 17’incisi gerçekleşen Autoshow Fuarı’nda sergiledi. Dokunmatik kampanya ve iletişim ekranları, videowall ve mirror ekranları gibi görüntüleme çözümleri ve ödeme kaydedici cihazlar Arçelik standında öne çıkan ürünler arasında yer aldı. Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer; “Sektöre sunduğumuz bütünsel çözümlerle Türkiye’nin dört bir tarafında hizmet verebiliyoruz. Teknoloji ve İnovasyon salonunda yer aldığımız fuarda, dijital yayın ve bilgilendirme ekranlarımız aracığıyla, otomobil bayisine gelen bir müşterinin yaşayacağı deneyimi birebir örnekliyoruz. Müşterinin hayalindeki otomobili, sunmuş olduğumuz çözümler sayesinde daha iyi hissetmesi ve satın alma kararını hızlandırması için katkıda bulunuyoruz. Günümüzde otomobiller hızla dijitalleşiyor. Bayiler de araçlardaki bu değişimi yine dijital platformlar üzerinden müşterilerine sunmak istiyorlar. Biz de uzaktan ekran erişim ve içerik yönetiminden yerinde teknik servise kadar yaygın servis ağımız ile hizmet veriyoruz” dedi. Arçelik’in fuarda otomotiv sektörünün beğenisine sunduğu yenilikçi ürünlerini şöyle örneklemek mümkün:  
Videowall: 46”/55” ekran seçeneği ile Videowall ürünü birden fazla ekranın üst üste ve yan yana dizilmesiyle oluşturuluyor. Dikey, yatay ve çapraz kullanılabilen ürünler, yüksek çözünürlükte 4K yayınları gösteriyor. Genellikle tavanı yüksek, alan derinliği büyük yerlerde tercih edilen videowall, 7/24 çalışıyor, spot ve güneş ışığı altında net görüntü sunuyor. 10x10 dizilimle toplam 100 ekrana kadar kurulum yapılabiliyor ve ekranlar arası geçişler fark edilmeyecek düzeyde gerçekleşiyor.
Bilgilendirme Ekranları: Full HD veya Ultra HD çözünürlüğe sahip 32’’, 37’’, 55” ve 65’’ Bilgilendirme Ekranları, yatay ve dikey olarak kullanılabiliyor. 750 nit parlaklık derecesiyle spot ışığı altında yansıma yapmıyor, istendiğinde dokunmatik ekran özelliği eklenebiliyor. İnce görünümüyle güzel bir tasarıma sahip olan ürün, 10 farklı noktadan dokunmatik ekran özelliği sayesinde müşterilerin ihtiyaçlarına göre içerik sergilenmesi ve müşteri bilgilerinin ekrandan girişini mümkün kılıyor. 
Transparan Ekran: Ürün teşhir ve tanıtımına yeni bir boyut kazandıran 55” Transparan Ekran, Full HD çözünürlüğe sahip. 178 derece bakış açısında bile içerik görüntülenmesini sağlayan ürün, %10 geçirgenlikle ekrandaki görüntüyü saydamlaştırarak, arka planda yer alan ürünün tanıtımını mümkün kılıyor.
Merkezi Yönetim: Arçelik’in yönetimini yaptığı Digital Signage Sistemi; yayının merkezden yapıldığı, iç ve dış mekanlardaki ekranlar üzerinden paylaşıldığı, zaman, mekan ve hedef kitlenize göre yayını farklılaştırabildiğiniz bir sayısal yayıncılık uygulaması. Sistem; zincir mağazalar gibi bayilik sistemi alanlarının ihtiyaçları doğrultusunda, satış noktasına özel kampanya, etkinlik, duyuru ve reklamların gösterimini mümkün kılıyor. Tüm bu özelliklere bulut üzerinden istenilen noktaya internet altyapısı ve bağlantısı üzerinden tek bir cihazla ulaşılabiliyor, istenilen noktada bölgesel kampanya yapılabiliyor. 
Mirror Ekran: 4 farklı işi aynı anda yapabilmeyi sağlayan 4 çekirdekli işlemciye ve full HD çözünürlüğe sahip olan ürün Android işletim sistemiyle çalışıyor. Dokunmatik ekranı sayesinde otel müşterilerinin hızlı bir şekilde otel etkinliği, hava durumu ve kampanya gibi bilgilere ulaşmasını sağlıyor.
Panoramik Ekranlar: 37” panoramik kurumsal ekran 7/24 çalışıyor, yatay ve dikey olarak kullanılabiliyor. Panoramik video veya fotoğraf çekimlerini tam ekranda gösteren üründe, tek ekran istenildiği kadar bölümlere ayrıştırılabiliyor ve çoklu bilgi aktarımı mümkün kılınıyor. Standart ekranlara göre iki katına varan 700 nit parlaklık derecesiyle spot ve güneş ışığı altında net görüntü sunuluyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics