Ürün Teknoloji 14 MAYIS 2011 / 02:18

Packard Bell kendini yeniledi

Acer Grubu bünyesine katılarak 2008 yılı itibariyle atağa kalkan Packard Bell; dizüstü, netbook, all-in-one ve tablet kategorilerindeki ürünlerini baştan aşağı yeniledi. Bu yıl içerisinde satışa sunulacak yeni ürünler, Packard Bell Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölge Direktörü Giuseppe Mastandrea ve Ürün Pazarlama Başkanı Pascal Guyon’nın katılımıyla gerçekleştirilen bir toplantıyla tanıtıldı.
Giuseppe Mastandrea, Packard Bell’in 2008 yılından itibaren gösterdiği yükselişin yansımasının Türkiye’de görüldüğünü, markanın 2010 yılına kadar 5 kat büyüdüğünü söyledi. Mastandrea, Packard Bell’in 2011 yılında Türkiye de yüzde 30 oranında büyümeyi hedeflediğini de belirtti.
Mastandrea’dan sonra söz alan Pascal Guyon ise ürünlerinde tasarım ve kullanım kolaylığı konularına odaklanan Packard Bell’in yeni ürün ailesini tanıttı. Bu ürünler arasında en ilgi çekici olanlar Android işletim sistemli Liberty Tab adlı tablet bilgisayar ve One-Two S ‘hepsi bir arada’ masaüstü bilgisayar oldu.

Android tabanlı
Liberty Tab
Yeni ürün ailesinin en küçük üyesi 10 inçlik bir tablet bilgisayar. Android 3.0 (Honeycomb) işletim sistemine sahip cihaz bu boyuttaki bir bilgisayardan beklenebilecek özellikleri sunuyor. Nvidia’nın Tegra 2 işlemcisine sahip olan Liberty Tab bu sayede oyun dahil her türlü çokluortam uygulamasını başarılı bir şekilde çalıştırıyor. 10 saate yakın bir pil ömrü olduğu belirtilen ürünün bağlanabilirlik seçenekleri de geniş. HDMI çıkışı sayesinde tabletinizi bir TV’ye bağlayarak oyun konsolu veya medya oynatıcı olarak kullanabiliyorsunuz. Liberty Tab, kırmızı ve beyaz renk seçeneklerine sahip ve bu yıl içerisinde Türkiye’de satışa sunulacak. Fiyatı ise henüz belli değil.

Masaüstünde OneTwo S
‘Hepsi bir arada’ kategorisinin yeni üyesi OneTwo S, 20 inç büyüklüğünde ‘Full HD’ çözünürlüğe sahip. OneTwo S özellikle yer sorunu yaşayan kullanıcılar ve ofis ortamları için ideal bir ürün olarak göze çarpıyor. Zengin renk seçeneği, konforu artıran ayak yapısı ve kolay kurulum özellikleri dışında OneTwo S’de en önem verilen nokta, ailenin diğer ürünleri gibi ‘sosyal paylaşım’. Bu alanda kullanıcıya birçok rahatlık sağlanmış. Packard Bell Dokunmatik Portal, internetteki her türlü içeriğe ve sosyal ağlara kolay erişim sağlıyor.
TouchMemo, el yazısıyla not alabilmenizi, TouchVideo ise My video library’deki videolarınıza hızlıca göz atmanızı ve anında YouTube’da paylaşabilmenizi sağlıyor. OneTwo S hakkında da henüz bir fiyat bilgisi bulunmuyor.
Bilgi için:
www.packardbell.com.tr
ETİKETLER : Sayı:821

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics