Ürün Teknoloji 02 ŞUBAT 2015 / 09:10

Pazarda yüzde 23’lük pay Lenovo’nun

Lenovo, IDC’nin 2014 yılı son çeyrek sonuçlarına göre yüzde 23 pazar payına sahip olarak büyümesini sürdürdü.

Lenovo, geçtiğimiz sene, 2.82 milyon adet büyüklüğe ulaşan Türkiye bilgisayar pazarında, 643 bin 354 adet ile yıl genelinde yüzde 23’lük bir pazar payına ulaştı. Dizüstü bilgisayar dalında ise yıl genelindeki yüzde 26’lık pazar payını elde etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Lenovo Türkiye Genel Müdürü Gülfem Çakmakçı şunları söyledi:

“Türkiye demografik yapısı ve genç nüfusu ile Lenovo için stratejik konumdadır. En önemli değerimiz, sürdürülebilir liderliğimizi değerli paydaşlarımız ile güven üzerine kurmaktır. Karşılıklı fayda sağladığımız işbirlikleri bizim işimizin vazgeçilmez kuralıdır. Tüketicimize ulaşılabilir olmak, sesini ve ihtiyacını duymak bizler için en önemli başarıdır. 2013 yılına göre yüzde 8,5 oranında küçülen bilgisayar sektöründe yıldan yıla yüzde 60 büyüyerek 2014 yılını lider tamamladık. Yenilikçi ürünler ve akıllı telefonlar başta olmak üzere birçok farklı ürün kategorisiyle portföyümüzü genişletirken sektörü yönlendirmeye ve gelecek için güçlü bir temel oluşturmaya devam edeceğiz. Telefon pazarında her fiyat bandında ürün getirdik. Büyüyen tablet pazarında henüz yeni bir oyuncu olmamıza rağmen 2015 senesinde güçlü bir oyuncu olmayı hedefliyoruz.”
ETİKETLER : 1007
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN