Ürün Teknoloji 21 MART 2010 / 18:00

Pentax yeniden Türkiye pazarında

Nar Teknoloji gerçekleştirdiği basın toplantısıyla Pentax fotoğraf makinelerinin yeni modellerini piyasaya sundu. İki yıldır yerel pazarda temsilcisi bulunmayan Pentax, bundan sonra Nar Teknoloji aracılığıyla tüketiciyle buluşacak.
Toplantıda sunum yapan Nar Teknoloji Ürün Müdürü Serdar Ozansoy, gözlük camı üreterek faaliyetlerine başlayan markanın uzun soluklu tarihçesi hakkında bilgi verdi. Pentax’ın SLR ve D-SLR teknolojileri konusunda öncü markalar arasında olduğunu belirten Ozansoy, bu markayı Türk kullanıcısıyla buluşturmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Ozansoy, Pentax’ın piyasaya sunulan yeni modelleri K-7, K-x, Optio E80, E85, M85, P80, Optio WS80, W80 ve X70 hakkında bilgi verdi.
Pentax Avrupa Ülkelerinden Sorumlu Genel Müdürü Maria Pirpan ise Nar Teknoloji ile işbirliklerine değinerek, tekrar Türkiye pazarında oldukları için mutlu olduklarının altını çizdi. Türkiye’deki hatırı sayılır oranda Pentax kullanıcısı bulunduğunu ifade eden Pirpan, Nar Teknoloji ile mevcut kullanıcılara daha iyi hizmet vereceklerini; diğer yandan marka bilinirliklerini artırarak iş hacmini geliştireceklerinin altını çizdi. Pirpan, Pentax’ın kullanıcı odaklı yaklaşımla ürünler tasarlayarak kullanıcılara sunduğunu kaydetti.

PentaxGiriş seviyesi D-SLR, amatörler için ideal

Nar Teknoloji tarafından Türkiye’ye getirilmeye başlanan Pentax fotoğraf makinelerinin yeni K-x serisini sizler için test ettik.
Türkiye pazarına merhaba diyen Pentax, yeni modeli K-x ile giriş seviyesi Dijital SLR fotoğraf makinelerini yeniden tanımlamayı hedefliyor. CMOs algılayıcı kullanan yeni sayısal SLR fotoğraf makinesi, 12.4 megapiksel çözünürlüğe sahip. 2.7 inçlik LCD ekran, 720p (1280x720 piksel) video çekebilen ürün (Live View) canlı ön izleme gibi özellikleriyle de dikkat çekiyor.
Pentax K-x fotoğraf makinesi renk konusunda da çok seçenekli. Ürün, daha önce siyah, beyaz, kırmızı mavi seçeneklerinin yanı sıra pembe, metalik pembe, bej, zeytin yeşili, metalik kahve, çikolata kahve, turkuvaz yeşili, metalik gümüş olmak üzere 8 farklı renkli gövde ile seçim şansını 12’ye çıkarmış durumda. DA L 18-55 mm objektif ile kit halinde satışa sunulan K-x, paslanmaz çelik kasa, kompakt hafif gövde yapısıyla rakiplerinden ayrılıyor.
Tek elle rahatlıkla kullanılabilen ve kolay kullanım özelliklerine sahip olan ürün, fotoğrafçılığa ilk adımını atacak olan fotoğraf severler için de ideal bir ürün. Üst seviye DSLR modellerinde görülen çekim performansına sahip K-x aynı zamanda ISO 200-ISO 6400 ışık hassasiyet aralığı ve ISO 100-ISO 12.800 hassaslık özel fonksiyonu sayesinde maceracı fotoğrafçılar için de yaratıcı özgürlük sağlıyor. Üründeki özel yazılım ile pil tipini tanımlayıp ona göre verimli kullanarak bir şarjla bin 100 adet çekim yapma özelliğine sahip olması K-x’in önemli özellikleri arasında yer alıyor.

l Nedir:
Sayısal SLR fotoğraf makinesi.
l Artılar:
Hafif, ele oturan ve kolay çekim olanağı sunan tasarım, pil tüketimindeki cimrilik.
l Eksiler:
Gerçek görüntüyü yansıtmayan LCD ve fiyatı.
l Fiyatı:
KDV dâhil 1.659 TL.
YORUMLAR
şükrü tüzün 31 MART 2010 / 16:17 0 0
Bahsettiğiniz kx nerede satılıyor?

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics