Ürün Teknoloji 11 EKİM 2010 / 18:00

PES 2011’in tanıtımı yapıldı

Ünlü futbol oyun serisinin yeni oyunu, kullanıcı deneyiminin öne çıktığı toplantıda tanıtıldı.
Merakla beklenen, sevilen futbol oyunu Pro Evolution Soccer 2011 tanıtımı yapıldı. Tanıtım için kurulan 24 oyun konsolunda oyunseverler heyecan dolu dakikalar yaşadı. Tanıtımda PES 2011’in Ekim ayının ilk haftasında PS3, Xbox 360 ve PC için, Ekimin sonundaysa PS2, PSP ve Wii platformları için raflardaki yerini alacak.
PES 2011 oyununda menülerin Türkçe olması oldukça dikkat çekti. Bu konuda bazı eleştiriler de getirilebilecek olması, Türkçe’ye verilen değere gölge düşürmesin. Çünkü oyunların Türkçe olması bugüne kadar pek sık rastlamadığımız bir uygulama.
PES 2011’in demosu ilk olarak piyasaya çıktığında, oynanan oyun çoğu kullanıcıyı memnun etmemişti. Demoyla oyunun tam sürüm piyasaya sürülmesi arasında uzun süre geçmeyeceğini bilmemize rağmen, bazı değişiklikler yapılabilir umudunu hep taşıdık. Konami’den bunca yılın hatırına daha iyi bir oyun bekliyorduk. Tam sürüm oyunla ilgili görüşlerimize geçelim.
Öncelikle demosundan sonra uzun süreli maç yapabilmek ne kadar da olsa oyuna biraz daha ısınmamızı sağladı. Oyundaki temel değişikliklerden bahsedelim. Serinin önceki oyunlarından alışkın olduğumuz şut çekerken aşağıda dolan bara göre ivmelenmesi, pas atarken de geçerli oluyor. Pasın şiddetinin ayarlanmasının yanında, kısa mesafedeki paslar da dahil olmak üzere her pas atarken yönettiğiniz oyuncuyu hiçbir şeyin farkında değilmişcesine yönlendirmeniz gerekiyor.
Tanıtımda 128 kişinin katıldığı bir turnuva düzenlendi. Turnuvada birinci olan oyuncuya Xbox 360 Elite, ikinci olan oyuncuya Xbox 360 Arcade ve üçüncü oyuncuya futbol topu kazandı.
ETİKETLER : Sayı:791

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics