Ürün Teknoloji 06 HAZİRAN 2011 / 23:45

PlayBook ilk kez Türkiye’de

BlackBerry PlayBook tasarımcı, uygulama ve yazılım geliştiricilerinin yanı sıra yayıncılar dâhil olmak üzere yaklaşık bin farklı sektör profesyonelinin katıldığı Adobe Creative Future İstanbul etkinliğinde katılımcılarla buluştu.
Research In Motion Türkiye Yönetici Direktörü Alexandra Zagury, BlackBerry çözümünün arkasında yer alan RIM’in tablet pazarına yönelik benzersiz bir yaklaşımı olduğunu ve bu farklı yaklaşımın geliştiricilere hem tüketiciler hem de profesyonel pazarlar için faydalı ve inovatif uygulamalar geliştirme olanağı sağladığını vurguladı. Geçen yıl, tüketicilerin IDC verilerine göre 10 milyonun üzerinde uygulama yüklediğini söyleyen Zagury sözlerine şöyle devam etti: “Bu sayının 2014 itibariye 76 milyonu aşması bekleniyor. Türk uygulama geliştiricilerinin büyümekte olan bu pazardan faydalanmasını sağlamak amacıyla BlackBerry PlayBook’un zengin geliştirme ortamına erişim fırsatı sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz.” Yeni BlackBerry Tablet işletim sistemi, QNX Neutrino microkernel mimarisi üzerine kuruldu. Neutrino; uçak, tren, otomobil ve tıbbi malzemelerin yanı sıra interneti yürüten en geniş yönlendiricilerde kritik görevli uygulamaları desteklemek için kullanılıyor.
Uygulama geliştiriciler HTML5, Java, Adobe Flash, Adobe AIR, ve native C/C++ de dahil olmak üzere birçok platform üzerinde uygun uygulama geliştirebiliyor. Tablet için SDK
(Yazılım Geliştirme Kiti) BlackBerry Tablet OS üzerinde C/C++ uygulama gelişimini mümkün kılıyor.
ETİKETLER : Sayı:824

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics