Ürün Teknoloji 08 TEMMUZ 2011 / 16:47

QNAP depolama ürünleri yenilendi

Veri depolama ailesi QNAP’in yeni serisi Tesan tarafından satışa sunuldu.

Tasarımı ve kullanım rahatlığıyla dikkat çeken veri depolama ailesi QNAP’in yeni Ts-x59 Pro II serisi Tesan tarafından Türkiye’de satışa sunuldu.
Büyüyen sayısal dünyada hızla üretilen verinin getirdiği en büyük sorunlardan biri depolama olarak öne çıkıyor. Veri depolama alanında küçük ofisler ve KOBİ’lerden daha büyük işletmelere kadar geniş bir müşteri kitlesine hitap eden QNAP ise Ts-x59 Pro II serisi ile ürün yelpazesini genişletti. Markanın dağıtıcısı Tesan, 29 Haziran’da İstanbul’da düzenlediği toplantıda yeni ürün ailesini, Türkiye pazarına çıkışıyla beraber tanıttı.
Tesan İletişim Genel Müdürü Rüştü Arseven’in açılış konuşmasını yaptığı tanıtım toplantısında hem Tesan ve QNAP işbirliğinden, hem de yeni ürün ailesinin getirdiği avantajlar ve yeni teknolojilerden bahsedildi. Rüştü Arseven konuşmasında QNAP ile yaptıkları işbirliğinden memnuniyetlerini dile getirirken hemen ardından söz alan QNAP Bölge Satış Müdürü Ted Tang ise QNAP olarak, müşterilerine en son teknolojiyi en kaliteli hizmetle sunmayı ilke edindiklerini, hızla gelişen teknolojiyi yakından takip ettiklerini belirterek, “DDR3 bellek, USB 3.0 ve SATA III desteğine sahip yeni Ts-x59 Pro II Nas modellerini Türkiye’deki müşterilerimize sunmaktan mutluluk duyuyoruz”  dedi.

Tek merkezden yönetim
Bulut altyapısına yönelik olarak geliştirilen teknolojileriyle de ön plana çıkan yeni ürün ailesi, uzaktan gerçek zamanlı ve bulut bazlı veri yedekleme gibi özelliklere sahip. QNAP Ts-x59 Pro II Nas cihazları çevrimiçi kapasite artırımı özelliğiyle kullanıcılara esneklik sağlarken Hyper-v, VMware, Citrix gibi popüler sanallaştırma çözümlerini de destekliyor. DDR 3 bellekler, SATA III ve USB 3.0 arabirimleriyle donatılan ürünlerin kalbinde ise ihtiyaca göre Intel’in çift çekirdekli Atom ve Core 2 Duo işlemcileri yatıyor.
Yeni serinin kullanıcılara; web tarayıcı, FTP ve yazıcı sunucusu bütünleştirmesi ile ağa bağlı IP kameraları izleme ve kaydetme gibi özellikler de sunduğunu belirten QNAP Ürün Yöneticisi Şakir Güner, “Gelişmiş RAID, failover destekli çift ağ çıkışı ve güç kaynağı ile sistemin kesintisiz çalışmasını garanti ediyoruz” dedi.
Bilgi için: www.tesan.com.tr
ETİKETLER : Sayı:829

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics