Ürün Teknoloji 22 ARALIK 2014 / 13:18

Quadro’dan kurumsala özel tablet

Tablet pazarının önemli üreticilerinden Quadro, yeni ürünü Soft Touch 101WS ile kurumsal pazara yönelik tabletler üretmeye başladı.

Quadro, yeni tablet üretimi ile kurumsal pazara giriş yaptı.  Windows 8.1 işletim sistemli yeni Quadro Soft Touch 101WS tablet ile küçükten büyüğe herkesin, eğlenceden iş dünyasına kadar pek çok amaca uygun ürünlerine bir yenisini daha eklemiş oldu. Windows 8.1 işletim sistemli yeni Quadro Soft Touch 101WS tablet ile profesyonel kullanım için testlerini tamamladı ve üretime başladı.

Günümüzde mobil cihazlar, başta akıllı telefonlar ve tabletler olmak üzere hayatın vazgeçilmezleri arasında bulunuyor. Sosyal medya uygulamaları başta olmak üzere iletişim uygulamaları ve genel internet erişimi için yoğun kullanılan akıllı telefon ve tabletlere talep o kadar arttı ki, bu talep özellikle dizüstü bilgisayar pazarında ciddi daralmaya yol açtı.

İş uygulamalarını mobil kullanımda sürdürmek isteyen kullanıcılar, uygun tablet çözümü aramaya başladı. Quadro’nun yeni ürünü Soft Touch 101WS tablet bu ihtiyacı karşılamayı hedefliyor.

Ocak 2015’te piyasada

Quadro Soft Touch 101WS tablet bilgisayarlar; 4 Çekirdekli Intel işlemci, 2GB Bellek, 32GB Hafıza,  10,1” Ekran gibi üst özelliklere sahip olmasının yanı sıra Quadro intelligent Teknolojisini de içinde barındırıyor. Cihazın Ocak 2015’de Quadro üreticisi Tesla Teknoloji’nin seçkin dağıtıcıları üzerinden satışına başlanacağı açıklandı.

Tablet, PC ve giyilebilir teknoloji ürünlerinden gözlük, akıllı saat gibi geniş üretim ve dağıtım ağına sahip Quadro üreticisi Tesla Teknoloji Genel Müdürü Serkan Gezici; “Windows işletim sistemine sahip tabletlerin yayılması ile birlikte profesyonel amaçlı kullanımlarda da dizüstü bilgisayar yerine tablet tercihi artacaktır” dedi.  Bu ürün grubunun çok daha fazla gelişeceğini belirten Gezici; Intel Core i3 ve Intel Core i5 işlemcili çok daha yüksek hızlara sahip ürünler geliştirdiklerini ve 2015 yılı ortasında bu ürünlerin de pazarda güçlü bir şekilde yer alacağını ifade etti.
ETİKETLER : 1001

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics