Ürün Teknoloji 12 ARALIK 2013 / 15:13

Qualcomm akıllı saati Toq'u sundu

Qualcomm, Toq Smartwatch’ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu.Qualcomm Toq akıllı saatini müşterilerine sunacağını duyurdu. Sınırlı sayıda üretilen Toq, ortam ışığını kullanan, her zaman net ve görünür yansıtıcı  Mirasol ekran teknolojisiyle  parlak güneş ışığında bile keskin ve sürekli açık bir görüntüleme deneyimi sağlıyor.

Toq'un Qualcomm WiPower' la LE teknolojisi bırak ve git kablosuz şarj deneyiminin yanısıra, gerçekten kablosuz  Bluetooth kulaklıklastereo ses deneyimi sunması kullanılan teknolojik yeniliklerden.

Qualcomm CEO’su ve başkanı Paul E. Jacobs: “Toq smartwatch, düşük güç tüketimli Mirasol ekran, AllJoyn etkileşimleri ve WiPower LE kablosuz şarj gibi, gelişmekte olan giyilebilir teknolojiler kategorisini tanımlayacak temel Qualcomm yeniliklerini sunuyor. Toq, açma/kapama düğmesi olmadan bilgileri görüntülüyor. Akıllı telefon ile eşleştirilen Toq, fiziksel ve sayısal yaşamlarımızı sorunsuz bir şekilde birleştiriyor. Bunları ve başka sektör öncüsü teknolojileri kullanarak, ortaklarımız ve biz yeni ürün fırsatları ve müşteri deneyimleri sunacağız,” diye konuştu.

İşlevleri geliştirilecek

Bluetooth kablosuz teknolojisini kullanan Toq, müşterilerin aramaları kabul etmelerini/reddetmelerini, mesajlar ile toplantı uyarılarını görüntülemelerini ve akıllı telefonları ya da All-Joyn etkin cihazlarından gelen seçtikleri uyarıları doğrudan bileklerinden almalarını sağlar. Qualcomm, yazılım güncellemeleri aracılığıyla Toq’a işlevler eklemeye devam edecek. Kullanıcılar tüm bunların yanı sıra AccuWeather ve E-TRADE' den önceden yüklenmiş hava ve borsa uygulamalarını da kullanabilecek.  Android tabanlı akıllı telefonlar ile uyumlu olan Toq 349,99 dolardan başlayan fiyatlara satışa sunulan akıllı saat,  internet  üzerinden sipariş edilebilecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN