Ürün Teknoloji 09 MAYIS 2016 / 10:28

Qualcomm derin öğrenme konusunda somut adımlar atıyor

Qualcomm, yeni geliştirdiği "Snapdragon Makine Öğrenme Yazılım Kiti" ile mobil cihazlara sınıf atlatmayı amaçlıyor.
Qualcomm, Snapdragon 820 işlemcilerin güç verdiği cihazlar için ilk derin öğrenme yazılım geliştirme kitini geliştirdiğini duyurdu. 
Qualcomm Snapdragon Nöral İşlem Motoru isimli bu yeni SDK, gücünü Qualcomm Zeroth Machine Intelligence Platformu’ndan alırken Snapdragon’un heterojen işlem yeteneklerini, OEM’lere güç ve enerji verimliliği sunan platformlar geliştirilmesine imkan verecek şekilde optimize ediyor. Bu sayede OEM’ler cihazları üzerinden yenilikçi ve derin-öğrenmenin ortaya çıkardığı deneyimleri sunabilecek.
Şirket, Snapdragon Nöral İşlem Motoru’nu duyurarak mobil cihazlar için optimize edilmiş derin öğrenme araç kitini sunan ilk mobil SOC sağlayıcı da oldu. Bu SDK sayesinde OEM’ler Snapdragon 820 işlemcisini kullanan akıllı telefon, güvenlik kamerası, otomobil ve insansız hava araçları gibi cihazlarda kendi nöral ağ modellerini bulut sistemlerine bağlanmadan çalıştırabilecek. Bu SDK ile derin bilginin ortaya çıkaracağı kullanıcı deneyimleri arasında sahne algılama, metin tanımlama, nesne tarama ve nesnelerden kaçınma, el hareketlerinin tanınması, yüz tanımlama ve nöral dil işlemi gibi deneyimler bulunuyor.
ETİKETLER : Qualcomm 1071
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN