Ürün Teknoloji 06 NİSAN 2018 / 14:31

Qualcomm orta segment telefonlar için Snapdragon 710 üretecek

Qualcomm, Snapdragon'un ilk 700 serisini üretmeye Snapdragon 710 ile başlayacak. Yeni yonga setinin önümüzdeki iki ay içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Mobil Dünya Kongresi'nde duyurulması beklenen Snapdragon 670 yonga setini duyurmayan Qualcomm yeni bir seriye başlıyor. Piyasanın en büyük yonga seti üreticilerinden olan Qualcomm, Snapdragon 700 ismiyle beraber yeni bir seriye başlayacak. Yeni üretilecek Snapdragon 700 serisinin orta segmentte yer alan akıllı telefonların performansını arttıracağı bekleniyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda Snapdragon 700 serisi, yeni eklenen yapay zeka motoru sayesinde cihazlarla uyumlu bir şekilde çalışabilecek. Ayrıca yeni yonga serisinde kamera, cihaz performansı ve güç tüketimi konusunda birçok yeni iyileştirmeler kullanıcıları bekliyor.

Qualcomm resmi olarak, 2018 yılının ilk yarısında Snapdragon 700 (SDM710) adı altında ilk ticari numunelerinin gönderime başlayacağını duyurdu. Ne yazık ki 700 serisinin ilki olma özelliğini taşıyan yonga setleri 2 ay içerisinde pazar da yerini alsa da, telefonlarda görmek için biraz daha bekleyeceğiz. Muhtemelen bu süre 2018 sonları olarak öngörülüyor.

Şuanda geniş olarak kabul görmeyen birçok orta segment çip bulunuyor ve iki yıl önce piyasaya sürülen Snapdragon 625 hala birçok üreticinin favorisi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics