Ürün Teknoloji 10 TEMMUZ 2016 / 16:23

Qualcomm yeni 5G NR prototipini duyurdu

Qualcomm’un yeni prototip sistemi, 5G teknolojisinin saniye başına çok-gigabitli veri hızlarına ulaşmasını ve gecikme süresinin düşürülmesini sağlıyor.
Qualcomm, 5G Yeni Radyo (NR) prototipini ve test platformunu duyurdu. 5G NR prototip sistemi, alt-6 GHz spektrum bandında çalışarak şirketin 5G tasarımının saniye başına çok-gigabitli veri hızlarına ulaşmasını sağlıyor. Aynı zamanda gecikme süresini de düşürüyor.
Baz istasyonu ve kullanıcı cihazından oluşan 5G NR prototip sistemi, onaylanmış 5G NR özellikleri için bir test ortamı görevi görecek. 100 MHz üzerinde geniş RF bant genişliklerini destekleyen sistem, saniye başına çok-gigabitli hız oranları sunabiliyor. Sistem ayrıca günümüzdeki 4G LTE ağının mümkün kıldığından daha düşük kablosuz gecikme süresi sunmak için yeni entegre alt çerçeve tasarımını da destekliyor.
Prototip sistemi, 3GPP’deki ilerlemeleri yakından takip ederek mobil operatörlerin, altyapı bayilerinin ve diğer endüstri oyuncuları ile birlikte gelecekteki 5G NR ticari ağlarının zamanında 5G NR testlerine başlamasına yardımcı olacak.
Qualcomm Technologies, bu prototip sistemini 29 Haziran – 1 Temmuz arasında Çin’in Şanghay kentinde gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi’nde, yaptıkları işbirliği kapsamında China Mobile standında sergiledi.
 
 
 
ETİKETLER : Qualcomm 5G NR 1079

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics