Ürün Teknoloji 10 OCAK 2010 / 23:00

Saha, mobil teknolojileri tercih ediyor

Motorola Kurumsal Mobilite Bölümü, yeni çözümleri ile kurumların artan teknoloji ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor.

El terminallerinden barkod okuyuculara, kablosuz erişim cihazları, mobil servisler platformuna (MSP) birçok çözümü kurumlara sunan Motorola Kurumsal Mobilite Bölümü, yeni MC9500’ü piyasaya sundu. Gelişmiş kablosuz özellikleri bir arada sunan Motorola MC9500, saha çalışanlarının dolayısıyla kurumların iş süreçlerini etkinleştirmeyi amaçlıyor.
Kurumsal tarafta mobilitenin şirketlere ciddi anlamda esneklik sağladığını vurgulayan Motorola Türkiye Kurumsal Mobilite Çözümleri Birimi Satış Öncesi Teknik Yöneticisi Tibet Oğurtanı, “Çalışanlar şirket bilgilerine yer bağımsız ulaşabiliyorlar. Diğer yandan sahadaki bilgi de anında şirkete aktarılabiliyor. Bu önemli ölçüde esneklik, rekabet avantajı ve verimlilik sağlıyor. Aynı zamanda maliyetler düşüyor. Saha çalışanlarında mobil sistemlerin daha fazla tercih edilir hale geldiğini görüyoruz. Üstelik şirketler bu yatırımın geri dönüşünü de kısa sürede alıyor” şeklinde görüş bildirdi.
Türkiye’de genel olarak üretim, sağlık, kamu, lojistik, depolama, ulaşım, kargo sektörlerinde bu çözümlerin kullanıldığını belirten Oğurtanı, kullanım alanların yaygınlaştığına işaret etti.

Saha1El terminallerinde teknoloji damgası

Mobil teknolojiler el terminallerine yeni bir form kazandırıyor. El terminallerinin 90’ların başında piyasaya sunulmaya başlandığını belirten Oğurtanı, bu ürünlerin bir boyutlu lazer okuyucusu bulunan, DOC işletim sistemiyle çalışan ve kısıtlı kablosuz yeteneği bulunan araçlar olduğunu ifade etti. Oğurtanı sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu ürünler bir hayli kullanım yeri buldular. 2000’li yıllarla birlikte renkli, dokunmatik ekran gibi ihtiyaçlar ortaya çıkmaya başladı. Bir boyutlunun yanı sıra iki boyutlu barkod okuyucu, GSM, GPRS, Bluetooth ve GPS talepleri devreye girdi. Bu tip ihtiyaçlar yeni el terminallerini ortaya  çıkardı. Günümüzde 802.11a, b, g ve n gibi standartlar öne çıkıyor. Biyometri, parmak izi tanıma, 3G gibi özellikler günümüzde el terminallerinde yer almaya başladı. MC 9500 ile bu ihtiyaçlara yanıtlıyoruz.”

Saha2Modüler yapı ile ihtiyaçlar karşılanıyor

MC9500 Serisi ürünler esnek ve modüler kullanım olanağı sunuyor. 802.11 a, b ve g standartlarını destekleyen MC9500, modüler 3.5G WAN ve GPS  teknolojilerini sunuyor. 3.7 inçlik yüksek çözünürlüklü ekranı bulunan ürün, bir ve iki boyutlu barkod desteği sunuyor. Terminalin ayrıca RFID özelliğinin de bir seçenek olarak kullanıcıya sunulduğunu belirten Tibet Oğurtanı, terminalin ergonomik özellikleri dikkat çekti. Tek elle kontrolü mümkün olan terminal, kullanımda kolaylık sağlıyor. 3MP’lik kamerası bulunan ürün, etkileşimli algılayıcı teknolojisiyle geliyor.
MC9500, Mobil İletişim Platform Mimarisi 2.0’ını esas alan ilk mobil bilgisayar olarak nitelendiriliyor. Ürün; Marvell XScale PXA320@806 MHz işlemci ve Microsoft Windows Mobile 6.1 işletim sistemiyle donatılmış durumda.
ETİKETLER : Sayı:753

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics